Saturday, 18 July 2015
24 March 2023
با زدن 48 امین گل در برابر استقلال تهران

«عمادرضا بهترین مهاجم خارجی تاریخ لیگ ایران»

2009 December 12

«عماد رضا» بازیکن عراقی با گلی که برابر استقلال تهران زد بهترین مهاجم خارجی تاریخ لیگ ایران شد.

عماد رضا 48 امین گل خود را در روزی که سپاهان 2-0 استقلال را در فولاد شهر شکست داد، در لیگ ایران به ثبت رساند. این گل نهمین گل فصل او هم بود تا با اختلاف دوگل پایین‌تر از علی کریمی در رده‌ی سوم جدول گل‌زنان بازی‌ها تا هفته هیجدهم قرار بگیرد.

ایسنا به نقل از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا؛ گزارش داده‌است که او که در بازی‌های سال 2007 لیگ قهرمانان هم برای سپاهان 4 گل زد و از بازیکنان کلیدی برای کسب نایب قهرمانی آسیا بود گفته است:« این اتفاق برای من و همه بازیکنان عراقی یک افتخار است. من همیشه سعی می‌کنم تا برای تیم‌ام مثمر ثمر باشم و امیدوارم با کمک هم تیمی‌هایم تا پایان فصل گل‌های بیشتری هم بزنم و بهترین گل‌زن فصل شوم.»

عمادرضا گفت: «من در لیگ ایران احساس خوبی دارم و مردم، طرفداران و رسانه های برخوردی مناسبی با من دارند. برای رفتن به خارج از ایران هم پیشنهاد داشته‌ام اما استاندارد فوتبال در ایران اینقدر خوب هست که همین‌جا بمانم و ترجیح ام ایران باشد.»

او اگرچه بالاتر از همه گل‌زنان خارجی لیگ مانند «آدریانو آلوز» ایستاده اما هم‌چنان پایین تر از فریدون فضلی با 85 گل زده، رضا عنایتی با 83، آرش برهانی با 75 ، مهدی رجب زاده 57 و سیاوش اکبرپور با 49 گل زده قرار دارد.

عماد رضا اکنون به اندازه علی دایی و به تعداد 48 گل در بازی‌های لیگ ایران به ثمر رسانده‌است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,