Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
مطبوعات سه‌شنبه ایران،

«حذف بخشی از جامعه از دریافت پول یارانه»

2011 October 18

رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

خراسان

1) ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی در جهان اسلام و ایران خط استراتژیک بیگانگان است

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=7&day=26&id=1149410

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ششمین روز از سفر به استان کرمانشاه، در اجتماع پر شور مردم خون گرم منطقه پاوه و اورامانات، تفرقه‌افکنی میان شیعه و سنی را ابزار همیشگی دشمنان اسلام خواندند و تاکید کردند: «ملت یک‌پارچه و متحد ایران، پای‌بندی به اسلام و آرمان‌های انقلاب را با عقلانیت، پیش‌رفت علمی و اقتصادی و حضور در صحنه‌های مختلف سیاسی اجتماعی در هم می‌آمیزد و شاخصی هدایت بخش برای حرکت عظیم ملت‌های منطقه به وجود می‌آورد.»

ایشان، ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی را چه در سطح جهان اسلام و چه در داخل ایران، خط استراتژیک بیگانگان خواندند و تاکید کردند: «ما مسلمانان شیعه و سنی‌، از موارد اشتراک عمیق و گسترده دینی و عقیدتی برخوردار و منافع عینی مشترکی داریم، اما دشمن با نفی و کم‌رنگ کردن این اشتراکات راه‌گشا، می‌خواهد اهداف شوم سلطه‌طلبانه خود را محقق کند.»

2) اسناد اینترپل نقش گروهک منافقین در سناریوی طراحی ترور سفیر عربستان را فاش کرد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=7&day=26&id=1149477

کشف اطلاعات جدید درباره فردی که از او به عنوان متهم ردیف دوم سناریوی ترور سفیر عربستان در واشینگتن نام برده می‌شود زوایای جدید از این مسئله را گشود.

بر اساس اخبار به دست آمده از منابع موثق، پلیس بین‌الملل (اینترپل) اطلاعات جدیدی در مورد فردی بدست آورده که از او به عنوان متهم ردیف دوم در طرح ادعایی ترور سفیر عربستان یاد شده است. به گزارش مهر، این فرد با نام‌های علی/ غلام و غلامحسین شکوری، از اعضای اصلی سازمان منافقین MEK-MKO است که طی سال‌های متمادی با استفاده از گذرنامه‌های ایرانی و سایر اسناد هویت جعلی بین کشورهای مختلف تردد نموده است.

هم‌زمان پرس تی وی به نقل از یک روزنامه پاکستانی گزارش داد شواهد به دست آمده از دست داشتن سازمان اطلاعات و امنیت خارجی رژیم صهیونیستی (موساد) در پروژه اتهام‌زنی آمریکا علیه ایران در توطئه ساختگی ترور سفیر عربستان در واشینگتن حکایت دارد.

کیهان

1) با رد اتهامات آمریکا ایران خواستار گفت‌وگو با ارباب سیار در زندان اف.بی.آی شد

http://www.kayhannews.ir/900726/2.htm#other204

با گذشت چند روز از سناریوی ساختگی آمریکا مبنی بر تلاش ایران برای ترور سفیر عربستان در واشینگتن، وزارت امور خارجه کشورمان با احضار کاردار سوییس خواستار دست‌رسی کنسولی به ارباب سیار یکی از متهمان این پروژه شد.

2) جنگ خونین خیابانی در صنعا و چند شهر یمن

http://www.kayhannews.ir/900726/16.htm#other1608

خیابان‌های صنعا پایتخت یمن به میدان جنگ تبدیل شده و مزدوران علی عبداله صالح با تیراندازی مستقیم به سوی انقلابیون ده‌ها نفر را کشته و مجروح کردند.

تعداد قربانیان حمله مزدوران علی عبداله صالح دیکتاتور یمنی به تظاهرکنندگان در صنعا در روز گذشته 13 نفر کشته و ده‌ها تن زخمی بودند. هفت نفر از کشته‌ها از نظامیانی بودند که به انقلابیون پیوسته بودند.

اعتماد

1) حذف بخشی از جامعه از دریافت پول یارانه

http://www.etemaad.ir/Released/90-07-26/204.htm

دولت احمدی‌نژاد برای پرداخت 45 هزار تومان به خانوارهای ایرانی 15 هزار میلیارد تومان کسری بودجه تا پایان سال خواهد داشت و دو راه بیش‌تر ندارد یا قیمت سوخت و آب و برق و گاز را دوباره افزایش دهد یا برداشت از دلارهای نفتی. به همین دلیل هم طرحی در مجلس در حال تدوین است که طراحانش در کمیسیون طرح تحول اقتصادی پیش‌بینی می‌کنند از «شکست طرح هدف‌مند کردن یارانه‌ها» جلوگیری خواهند کرد.

این پیشنهادها از یک طرف به دولت می‌گوید حق نداری از دلارهای نفتی به مردم یارانه بدهی و از سوی دیگر از دولت خواهد خواست به هر طریقی که خودش تدبیر می‌کند بخشی از مردم را از لیست پرداخت یارانه حذف کند تا از این پس با کاهش جمعیت یارانه بگیر در کشور بتوان کسری پول دولت احمدی‌نژاد را جبران کرد.

2) وزیر خارجه در دیدار با فعالان اقتصادی، قول‌های خارجی ما در حد قول مانده است

http://www.etemaad.ir/Released/90-07-26/150.htm

دیدار جمعی از نمایندگان بخش خصوصی کشور با وزیر امور خارجه به‌ترین زمان برای اذعان‌های صالحی به مشکلات روابط بین‌المللی ایران بود. وی که در نشست صبحانه کاری اتاق بازرگانی ایران سخن می‌گفت، به عملی نشدن وعده‌های خارجی ایران و وجود برخی مشکلات در قراردادهای خارجی اشاره کرد. علی‌اکبر صالحی درباره محقق نشدن قول‌های خارجی دولت گفت: «در سال‌های گذشته تقریبن به هر کشوری که ما رفتیم یک قولی دادیم. به کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین گفتیم برای شما سد و کارخانه می‌سازیم و روی آن کار می‌کنیم. خط اعتباری قائل می‌شویم و وام می‌دهیم و بخش عمده‌ای از این‌ها در حد قول باقی مانده است که این لطمه شدیدی به اعتبار جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها زده است.» وی ادامه داد: «ما حالا خوش‌بختانه با وزارت اقتصاد و جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد صحبت کردیم که این را باید یک جوری جمع کنیم. این‌گونه نمی‌شود. خوش‌بختانه قرار شده یک کارگروهی تشکیل شود و مجموعه این پروژه‌ها و قول‌هایی که به کشورهای خارجی دادیم را در یک چارچوبی با اختصاص یک مبلغی سامان‌دهی کنیم و دیگر هم از این به بعد به کسی قول ندهیم.»

جام جم

1) دولت اردن سقوط کرد

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100856993705

عبداله دوم پادشاه اردن روز گذشته استعفای معروف البخیت، نخست‌وزیر این کشور را پذیرفت و عون الخصاونه را به جای او منصوب کرد.  به فاصله چند دقیقه از انتشارخبر مربوط به برکناری نخست‌وزیر اردن، منابع آگاه اعلام کردند که محمد رقاد، رییس دست‌گاه اطلاعاتی اردن نیز برکنار شده است.

2) هشدار ایران به عربستان

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100857002214

منابعی در سازمان ملل به روزنامه عکاظ عربستان اعلام کردند که «عبداله المعلمی» نماینده عربستان در این سازمان از شورای امنیت خواسته است که رسمن در جریان اتهام وارد شده به ایران قرار بگیرد. این درخواست را المعلمی در نامه‌ای به بان‌کی‌‌مون دبیرکل سازمان ارایه کرد.

علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه در حاشیه جلسه پایش و پی‌گیری اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 در این خصوص گفت: «یقینن مسوولان عربستانی می‌دانند سناریوی اخیر در جهت ایجاد شکاف و اختلاف میان کشورهای منطقه است. من امیدوارم مسوولان عربستانی به این مسئله توجه بیش‌تری داشته باشند و با احتیاط بیش‌تری برخورد کنند.»

همشهری

1) هاشمی رفسنجانی: شرایط حساس است، مردم و مسوولان هشیار باشند

http://www.hamshahrionline.ir/news-148715.aspx

هاشمی رفسنجانی با حساس خواندن شرایط کشور گفت مردم و مسوولین نسبت به برنامه‌های خطرناک استبکار جهان با توجه به شانتاژ‌های تبلیغاتی اخیر آمریکا باید هشیار باشند.

2) تایید خبر کشته شدن پسر قذافی

http://www.hamshahrionline.ir/news-148683.aspx

شبکه تلویزیونی الرای که مقر آن در دمشق است و اخیرا پیام‌ها و سخن‌رانی‌های قذافی را پخش می‌کرد، خبر کشته شدن خمیس قذافی و محمد پسر عبداله السنوسی رییس سازمان اطلاعات رژیم قذافی را در ماه آگوست گذشته (شهریور) تایید کرد.

دنیای اقتصاد

1) رییس شورای رقابت: تحریم بانک مرکزی را جدی بگیریم

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=274044

جمشید پژویان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره برنامه آمریکا برای تحریم بانک مرکزی ایران، اظهار کرد: «تحریم» جریانی است که می‌تواند از محدودیت‌های کم و ضعیف تا محدودیت‌های زیاد و جدی باشد.» وی با بیان این‌که تحریم بانک مرکزی هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل خواهد کرد‌، افزود:‌ «مسایل مربوط به تحریم کاملن سیاسی است؛ آمریکا دنبال بهانه است و هر جا بهانه نداشته باشد هم می‌تراشد تا به خواسته‌هایش برسد.»

2) صعود هم‌زمان سکه و دلار

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=274099

قیمت دلار آمریکا در بازار روز گذشته با 15 تومان افزایش تا 1255 تومان بالا رفت. قیمت سکه نیز به دلیل افزایش قیمت دلار و هم‌چنین نوسان 15 دلاری قیمت جهانی طلا تا 570 هزار تومان بالا رفت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,