Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
در ادامه حذف برخی مناسبت‌ها

«حذف روز ملی صنعت چاپ از تقویم رسمی»

2011 October 19

خبر/ رادیو کوچه

شورای فرهنگ عمومی ایران، با ابلاغ آئین نامه‌ای، مناسبت روز ملی صنعت چاپ در تقویم رسمی کشور (11 شهریور) را از الزامات آن حذف کرده است.

به گزارش مهر، در حالی که چاپخانه‌ها این روزها مشغول دریافت سفارش‌های موسسات و شرکت‌ها برای چاپ تقویم و سررسید هستند، بر اساس آئین‌نامه جدید ابلاغی از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور، مناسبت «روز ملی صنعت چاپ» از الزامات تقویم حذف شده و به بخش ضمیمه تقویم که موسسات چاپ کننده الزامی به درج آن در تقویم‌هایشان ندارند، منتقل شده است.

بنا به این گزارش به تازگی براساس تصمیم شورای فرهنگ عمومی کشور، برخی مناسبت‌ها از متن تقویم به ضمیمه انتقال یافته که روز صنعت چاپ هم از جمله آن‌ها است.

گفتنی است که روز ملی صنعت چاپ در سال 1382 وارد تقویم شد و از آن زمان تاکنون هر ساله به این مناسبت برنامه‌هایی در سطح ملی در روز 11 شهریور برگزار می‌شد.

این در حالی است که سال گذشته نیز روز 17 اردیبهشت به عنوان روز اسناد ملی، روز گل و گیاه در 25 خرداد ماه،«روز گفت وگوی تمدن‌ها» 30 شهریور، «روز اسکان معلولان و سالمندان» در 20 مهر و «روز ملی ایمنی در مقابل زلزله» در 5 دی ماه، ازتقویم رسمی کشور حذف شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,