Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
17 سال حبس و 74 ضربه شلاق

«مجازات علاقه به نهضت آزادی»

2011 October 19

رادیو کوچه

«آرش نجبایی»، یکی از علاقه‌مندان نهضت آزادی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش «میزان خبر»، قاضی پیرعباس روز گذشته حکم شش سال حبس آرش نجبایی را به اتهام‌های «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت با تشکیل و راه‌اندازی گروه مطالعه تاریخ» و «تبلیغ علیه نظام» ابلاغ کرد.

آرش نجبایی یکم اسفند سال گذشته پس از احضار به دفتر پی‌گیری‌های وزارت اطلاعات بازداشت شد و حدود دو ماه را در زندان اوین گذراند.

آرش نجبایی ۲۸ ساله و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد قزوین و کار‌شناسی ارشد مدیریت آی‌تی از دانشگاه علوم تحقیقات تهران است.

با احتساب حکم 11 سال زندان جعفر گنجی و مسعود صادقی در روزهای اخیر، در مجموع ۱۷ سال حبس برای این  علاقه‌مندان نهضت آزادی ایران صادر شده است

از سوی دیگر «مسعود صادقی» دیگر علاقه‌مند نهضت آزادی نیز با حکم قاضی مقیسه به شش سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده‌است.

اتهام‌های نام‌برده بنا به حکم شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت با تشکیل و راه‌اندازی گروه مطالعه تاریخ»، «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» عنوان شده که براساس آن به شش سال حبس و به «اتهام توهین به رییس دولت دهم» به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

مسعود صادقی بعد از تظاهرات ۲۵ بهمن سال گذشته بازداشت شده و حدود دو ماه را در زندان گذرانده‌است.

بنا به این گزارش، با احتساب حکم 11 سال زندان جعفر گنجی و مسعود صادقی در روزهای اخیر، در مجموع ۱۷ سال حبس برای این  علاقه‌مندان نهضت آزادی ایران صادر شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,