Saturday, 18 July 2015
25 January 2020
محسن رضایی:

«سوریه، حزب‌اله و حماس؛ خط قرمز ایران»

2011 October 20

رادیو کوچه

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص نظام تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران اجازه نمی‌دهد برای سوریه، حزب الله و حماس مشکلی درست شود.

به گزارش العربیه او که با شبکه تلویزیونی «المنار» گفت و گو کرده است، سوریه، حزب‌الله و حماس را خط قرمز ایران دانسته و گفته است: «اجازه نخواهیم داد برای آن‌ها مشکلی ایجاد شود زیرا آن‌ها خط مقدم جهان اسلام در مقابل اسرائیل هستند.»

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران فرار از مشکلات بوجود آمده برای اسرائیل و دولت آمریکا را مهم‌ترین دلیل اتهام اخیر آمریکا به جمهوری اسلامی ایران مبنی به توطئه برای ترور سفیر سعودی در واشینگتن دانست.

او با بیان این که قصد آمریکا از مطرح کردن این اتهام ایجاد چالش میان ایران و سعودی است  گفت: «ما با عربستان دشمنی نداریم البته از رفتار دولت عربستان در بحرین، یمن و سوریه انتقاد داریم.»

رضایی در این گفت و گو درباره مواضع دولت ترکیه در قبال تحولات منطقه نیز گفته است که دولت ترکیه با تناقض آشکاری مواجه است که از سویی می‌خواهد به آمریکا نزدیک و از طرف دیگر خواسته‌های مردم خود را پی‌گیری کند.

این در حالی است که حکومت سوریه از مهم‌ترین هم‌پیمان‌های ایران در منطقه به شمار می‌رود و در جریان اعتراض‌های چند ماه گذشته در سوریه، معترضان سوری بارها ایران را متهم به کمک به نظام حاکم بر کشورشان در سرکوب اعتراض‌ها کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«تعلیق سوریه بررسی می‌‌شود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,