Saturday, 18 July 2015
02 December 2021
از سوی حزب الله لبنان صورت گرفت

«ارسال هیاتی برای تعیین سرنوشت موسا صدر»

2011 October 22

رادیو کوچه

در پی کشته شدن معمر قذافی و آزاد شدن شهر «سرت» تلاش‌های مقامات لبنانی برای مشخص شدن وضعیت امام موسا صدر و همراهان او در این کشور دو چندان شده است.

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای خواستار تعیین سرنوشت و آزادی امام موسا صدر و همراهانش شد و هیاتی را در این خصوص روانه لیبی کرد.

به گزارش ایرنا، حزب‌الله در این اطلاعیه از مسوولان و مقامات لیبی خواسته است بار دیگر برای شناسایی جایگاه بازداشت و آزادی امام موسا صدر و دو تن از همراهانش «شیخ محمد محمود» و «عباس بدرالدین» تلاش خود را از سر بگیرند.

بنا به این گزارش به نقل از روزنامه الجمهوریه، قرار است سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله طی مصاحبه تلویزیونی ضمن اعلام اطلاعات جدیدی پیرامون مساله امام موسا صدر و دو همراهانش به بررسی و بیان اوضاع سوریه و مسایل داخلی لبنان بپردازد.

این در حالی است که رئیس شورای نظامی لیبی در طرابلس از اطلاعاتی جدید مبنی بر دفن پیکر امام موسی صدر در مزرعه‌ای جنوب طرابلس خبر داد.

عبدالحکیم بلحاج، رئیس شورای نظامی لیبی در طرابلس در گفت‌وگو با شبکه بی‌ بی ‌سی عربی با اعلام این خبر گفته است که اطلاعات قبلی و قدیمی بیان‌گر آن بود که امام موسا صدر به سبها منتقل شده و گفته می‌شود در قلعه‌ای دفن شده است. اما اطلاعات جدید نشان می‌دهد که پیکر امام موسا صدر در یکی از زمین‌های کشاورزی مدفون است و چنان‌چه او را پیدا کنیم خبرش را اعلام خواهیم کرد.

امام موسا صدر به همراه دو تن از یارانش در سال 1978میلادی طی دعوت رسمی معمر قذافی به این کشور سفر کرد که تاکنون از سرنوشت آن‌ها خبری منتشر نشده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,