Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
در پی وقوع زلزله‌ای با قدرت 7.2 ریشتر،

«بیش از یک‌هزار کشته و زخمی در زلزله ترکیه»

2011 October 23

خبر / رادیو کوچه

بر اثر وقوع یک زمین‌لرزه در شرق ترکیه، خسارت و تلفاتی به مناطق اطراف وارد شده است. بر اساس گزارش‌ها، این زمین‌لرزه در استان آذربایجان غربی ایران هم احساس شده است.

بزرگی زمین‌لرزه ای که شرق ترکیه را لرزانده است، 7.2 ریشتر برآورد شده است.

بر اساس آخرین گزارش‌ها، 217 تن کشته و بیش از یک هزار نفر زخمی شده‌اند.

در عین حال، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه، تمام سفرهای خود را لغو کرده است و برای بررسی وضعیت، به استان وان سفر کرد.

بر اساس گزارش‌ها، شهرهای مختلف استان وان در شرق ترکیه که در همسایگی ایران قرار دارد، بر اثر زلزله، به شدت آسیب دیده‌اند.

به گزارش رادیو کوچه از شهر وان، به دلیل زلزله در این شهر که تعدادی از پناه‌جویان ایرانی در آن اقامت دارند نگرانی‌ها در مورد وضعیت این افراد را بیشتر کرده است.

بر اساس همین گزارش، پس‌لرزه‌های این زلزله که حدود 5 ریشتر بوده تا بامداد روز دوشنبه، 24 اکتبر ادامه داشته و به گفته یکی از شاهدان عینی تاکنون پناه‌جویان ایرانی تلفاتی نداشته اما محل‌های استقرار آن‌ها تخریب شده است.

یکی دیگر از شاهدان عینی نیز در گفت‌وگویی با رادیو کوچه اعلام کرد که روز صبح روز دوشنبه، دولت ترکیه هیچ‌گونه امکاناتی را برای این پناه‌جویان مهیا نکرده است.

داده‌های مرکز زمین‌شناسی آمریکا نشان می‌دهد که این زمین‌لرزه در ساعت ۱۳ و ۴۱ دقیقه به وقت محلی، در حدود ۱۷ کیلومتری شمال شرق شهر وان رخ داده است.

این زمین‌لرزه شدیدترین زلزله در ۳۰ سال اخیر در این منطقه بوده است.

عبور چندین گسل بزرگ از محدوده جغرافیایی ترکیه باعث شده است این کشور بارها دچار زمین‌لرزه شود.

خبرگزاری آناتولیای ترکیه گزارش داده است که نیروهای امداد در حال جست‌جو در ویرانه‌های ساختمانی هفت طبقه در شهر وان هستند تا افرادی را که تصور می‌شود در آوار گرفتار شده‌اند، نجات دهند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,