Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
دادستان کل جمهوری اسلامی:

«افزایش تعداد متهمان پرونده اختلاس بزرگ بانکی ایران»

2011 October 25

خبر / رادیو کوچه

غلامحسین محسنی اژه‌ای، دادستان کل و مسوول پی‌گیری پرونده اختلاس بزرگ بانکی در ایران، شام‌گاه دو‌شنبه، 25 اکتبر، اظهار داشت که افراد بیش‌تری در ارتباط با این پرونده احضار و متهم شده‌اند و افزود که تا‌کنون از شصت و هفت نفر به عنوان متهم تحقیق شده است.

به گزارش فارس، آقای اژه‌ای که در یک گفت‌گوی تلویزیونی سخن می‌گفت، در مورد متهمان گفت که آنان در رده‌های مختلف مدیران و مسوولان شرکت‌های وابسته به شرکت توسعه سرمایه‌گذاری «امیر‌منصور آریا» و کسانی هستند که از این افراد حمایت می‌کرده‌اند.

به گفته دادستان کل، پس از آن‌که بخش‌هایی از واقعیات این تخلف بانکی روشن شد، متهمان ردیف اول این پرونده ناگزیر به اقرار و توضیح در مورد عمل‌کرد خود شدند.

محسنی اژه‌ای در مورد «حامیان» متهمان توضیحی نداد اما تاکید ورزید که همان‌طور که قول داده، در این زمینه «ضعیف کشی» نخواهد شد.

وی هم‌چنین  پیش از این در مورد فرار محمودرضا خاوری، مدیرعامل پیشین بانک ملی ایران اعلام کرده بود که اگر خاوری به ایران بازنگردد اتهامات بیش‌تری متوجه وی می‌شود، بازهم شب گذشته با اشاره به همین موضوع مطرح کرد که با این اقدام خاوری در حال حاضر اتهام بیش‌تری متوجه او است.

بیشتر بخوانید:

«دومین گزارش دادستان کل ایران درباره اختلاس بزرگ»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,