Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
قاچاق مواد مخدر و طرح ترور سفیر عربستان،

«پاسداران، قاچاق‌چیان، معجون جدید»

2011 October 27

فرامرز دادرس/ پژوهش‌گر و کارشناس اطلاعاتی

منبع: سایت خبری اسراییل فلاش

فرهنگ ایران / برگردان

کارل مارکس، کوشید، در قرن نوزدهم و در آغاز انقلابات صنعتی در جهان، به ما هشدار دهد. بیش از همیشه در تاریخ جهان و حکومت‌های مذهبی اقتدار‌گرا، حکومت اسلامی ایران و مذهب شیعه که حقیقتن  تبدیل به «افیون قدرت» شده است، شرایطی فراهم کرده است تا مردم را با کم‌ترین هزینه‌ای در یوغ نگه‌دارد.

به لطف حزب‌اله لبنان، متحد قاچاق‌چیان کلمبیایی و دیگر سازمان‌های فرا قاره‌ای، ایران زمینه گسترش نفوذ خود در آمریکای جنوبی را در جاده بین‌المللی مواد مخدر باز یافته است. وزنه سنگین مواد مخدر در ترازوی «انقلاب»‌ یا چون «پیکانی» در بازوی معتادان، صندوق تروریسم بین‌المللی را پر می‌کند، همه مخدر‌ها برای تخدیر و نابود کردن یک جامعه پیش‌رفته که نمی‌داند چگونه خود را از چنگال فروشندگان  سراب!‌ رهایی بخشد به‌کار گرفته می‌شود. از این پس مکزیک، در جبهه مقدم مبارزه قرار گرفته است.

همواره شباهت‌های شگفت‌انگیزی میان فعالیت‌های سازمان‌های امنیتی  و قاچاق‌چیان مواد مخدر وجود دارد، همان چیزی که کار متخصصین را دشوار می‌کند. بسیاری در ماجرای تازه یک آمریکایی-‌ایرانی‌، به نام منصور ارباب‌سیار، قلم‌فرسایی کردند، مرد پنجاه و شش ساله‌ای که متهم به کوشش برای کشتن سفیر عربستان سعودی در واشنگتن شده است.

ارباب‌سیار ، هشت ماه پیش، ملیت آمریکایی‌اش به دست آورده بود، او بیش از بیست سال است که در یک شهر کوچک و آرام در جنوب ایالت تگزاس زندکی می‌کند، کورپوس سیتی، یک شهر مرزی نزدیک به خلیج مکزیک، جایی که او به راحتی می‌توانست به مکزیک سفر کند.

به گفته برخی از دوستان ارباب‌سیار  و کاسب‌های شهر، او مایل بود که وی را جک، بنامند‌، به گفته آنان او ویسکی مارک جک دانیل را دوست داشت. ارباب‌سیار ، دو بار در زندگی خانوادگی خود با دو زن، که دارای‌ تبار آمریکای جنوبی بودند با شکست روبه‌رو شده بود، اسپرانزا مالدونادو و مارتا گره رو، احتمالن مکزیکی بودند. از سوی دیگر، ارباب‌سیار  در کار‌های تجاری خود، از فروشنده کباب تا فروش اتومبیل‌های دست دوم، ناموفق بود و همیشه مشکل مالی داشت.

ارباب‌سیار ، یک مسلمان عمل‌گرا نبود، او مشروب می‌نوشید و به کافه‌های استریپ‌تیز، رفت و آمد می‌کرد، این گفته‌های سمیر جیفی بهلول، مدیر یک انجمن اسلامی در جنوب تگزاس است.

سال گذشته ، پس از سال‌ها، ارباب‌سیار به ایران سفر کرد و در بازگشت بنا به اعترافات خودش در اف‌بی‌آی، در ایران با یک عموزاده، که عضو مهمی در واحد  قدس بود ملاقات کرد. واحد قدس بازوی برون مرزی سپاه پاسداران ایران است که عملیات خارج از کشور را اجرا می‌کند. ارباب‌سیار در بازگشت از سفر به ایران به یکی از دوستانش گفته بود که به زودی مشکلات مالی اش بر طرف خواهند شد. مرد بیچاره، طعمه خوبی برای سازمان‌های امنیتی ایران، آمریکا و هم‌چنین قاچاق‌چیان بود.

گل شیطان

نام یک فیلم هالیوودی سال‌های شصت میلادی در رژیم پادشاهی ایران است‌، یک فیلم پر هیجان که به سفارش سازمان ملل در رابطه با  مبارزه با مواد مخدر ساخته شده بود ، در این فیلم یول برینر، هنرپیشه آمریکایی، نقش یک ژنرال ایرانی، فرمانده ژاندارمری را بازی می‌کرد و صحنه‌های نبرد نیرو‌های انتظامی ایران علیه قاچاق‌چیان بین‌المللی مواد مخدر در کویر را نشان می‌داد. کشت گیاه خشخاش برای به دست آوردن تریاک در منطقه؛ به‌ویژه در افغانستان، بسیار گسترده است، جاده معروف  ابریشم، به جاده مواد مخدر بدل شده است، کویر بزرگ ایران، راه غیر‌قابل دور زدن برای انتقال مواد مخدر به اروپا می‌باشد، صد‌ها مرد مسلح کاروان‌های قاچاق را محافظت می‌کنند. در این درگیری‌ها تاکنون صد‌ها تن از نیرو‌های انتظامی ایران کشته شده اند و هزاران قاچاق‌چی خرده پا نیز از سوی دادگاه‌ها به دار آویخته و یا تیر‌باران شده‌اند.

در آن دوران شایعاتی در‌باره نقش برخی از نزدیکان شاه ایران، در محافظت از کاروان‌های مواد مخدر به‌سوی اروپا پخش می‌شد. در سپتامبر 1977، یک سو‌قصد به جان پرنسس اشرف، خواهر دو قلوی شاه در، ژوان له پین، در جنوب فرانسه به این شایعات افزود، یک سو‌قصد غیر‌سیاسی، در این ترور خانمی که  هم‌راه پرنسس بود کشته شد، این اقدام به باند‌های مافیایی نسبت داده شد.

پس از انقلاب اسلامی ایران در سال 1979، کارت قاچاق‌چیان عوض شد، خلاف آن‌چه که رژیم اسلامی وانمود می‌کند، مصرف مواد مخدر در ایران و قاچاق آن‌ به‌سوی اروپا به گونه چشم‌گیری افزایش یافته است، آمار نیمه رسمی نشان می‌دهد که شمار معتادان کشور میان هشت تا ده میلیون تن در نوسان است، که رقمی  میان ده تا سیزده در صد  جمعیت هفتاد و پنج میلیونی ایران می‌باشد، برخی خبر‌ها حاکی از آن است که سه دهم ایرانیان تاکنون، تریاک مصرف کرده‌اند، این رقم شامل زنان نیز می‌شود! قاچاق مواد مخدر یک تجارت کلان و پر سود است که حکومت تازه انقلابی بی‌درنگ در آن رخنه کرد و دنباله کار را گرفت.

ویکی لیکس در سال 2010، سندی  منتشر کرد که در آن از ایران به عنوان کشور شماره یک قاچاق مواد مخدر نام برده می‌شود، در این سند، سران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اعضای سازمان‌های امنیتی ‌ایران متهم به دست داشتن  در این قاچاق شده‌اند. ایران خریدار اصلی تریاک افغانستان‌ و از مهم‌ترین تولید‌کنند‌گان هرویین در جهان به‌شمار می‌رود، این بخشی از گفته‌های یکی از دیپلمات‌های آمریکایی در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان است.

مذهبیون در ایران تریاک را در زمره مواد مخدر به‌شمار نمی‌آورند ، بلکه بیش‌تر مصرف دارویی آن را در نظر می‌گیرند، معتقدند که تریاک تنظیم کننده فشار خون، قند‌، کلسترول و تقویت‌کننده قوای جنسی می‌باشد و مصرف و تجارت آن گناه به شمار نمی‌رود.

اکثر روحانیون و خود آیت‌اله خامنه‌ای رهبر انقلاب، به‌طور مرتب تریاک می‌کشند! تریاک از عناصر اصلی  حیاط خلوت خانواده‌های مرفه ایرانی به‌شمار می‌رود. آنان تریاک را با پیپ مخصوص تریاک می‌کشند که از چوب‌های گران‌بها ساخته می‌شود و برخی از آن‌ها با طلا زینت شده است. پس از انقلاب اسلامی این تجارت پر سود در انحصار ویژه حکومت اسلامی قرار دارد.

یک مثلث شگفت انگیز

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان‌های امنیتی (‌سربازان گم‌نام امام زمان) و قاچاق‌چیان مواد مخدر، معجونی تازه با طعم تند مکزیکی! یک نیروی تازه شرارت‌، نیرویی خطرناک‌تر از القاعده، و نیرومند‌تر از اف‌بی‌آی و هم‌قطارانش در جهان!

تا هنگام به قدرت رسیدن آیت‌اله‌ها در ایران، ‌درآمد کشت‌زار‌های خشخاش افغانستان به جیب قاچاق‌چیان بین‌المللی مواد مخدر می‌رفت، ولی در سی سال گذشته، حکومت اسلامی ایران و گروه‌های تندرو اسلامی مانند؛ طالبان و القاعده از این تجارت در اجرای  برنامه‌های اهریمنی خود در جهان بهره برده‌اند.

تجربه به ما نشان داده است که در بیش‌تر عملیات تروریستی برون مرزی رژیم‌، پول کثیف و مواد مخدر، نقش مهمی را ایفا کرده‌اند، و واحد پول این نوع عملیات به‌شمار می‌روند. در ترور شاپور بختیار، آخرین نخست وزیر شاه که در سال 1991، در فرانسه  انجام شد، فریدون بویر احمدی، متهم اصلی این جنایت از شیفتگان تریاک بود. در قتل رضا مظلومان، معاون پیشین وزارت آموزش و پرورش دوران شاه که در سال 1996، در پاریس کشته شد، احمد جیحونی، ‌متهم اصلی این پرونده از فروشندگان خرده‌پای تریاک در جامعه‌ ایرانیان آلمان بود، وی چند سال بعد در یکی از زندان‌های فرانسه در گذشت.

سال گذشته در آمریکا، یک مامور سازمان‌های امنیتی حکومت اسلامی، به نام محمد‌رضا صادق‌نیا، به دلیل اقدام برای کشتن یک ایرانی مخالف رژیم، جمشید شارمهد، دستگیر شد، وی کوشیده  بود تا یک آدمکش حرفه‌ای را برای این کار اجیر کند، از بخت بد او،  آدمکش  مزبور،  کسی جز یک خبر چین پلیس آمریکا نبود، صادق‌نیا، بی‌درنگ دستگیر شد ولی در ماه اکتبر 2010، به دلایل انسان‌دوستانه به‌طور مشروط از زندان آزاد شد و برای دیدن پدر بیمارش به ایران بازگشت، در همان زمان سارا شورد، یکی از سه گروگان آمریکایی در زندان حکومت اسلامی با همین شرایط آزاد شد! بنا بر گزارش‌هایی، صادق‌نیا و چند ایرانی‌ در ارتباط با او، از مصرف‌کنندگان تریاک بودند.

برادران قاچاق‌چی!

عنوان تازه سپاه پاسداران‌، درماه ژوئیه 2011، محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی برای نخستین‌بار از «برادران قاچاقچی» یاد کرد، او درخواست کرد که بیش از هشتاد اسکله غیر‌مجاز که زیر نظر سپاه پاسداران اداره می‌شود بسته شود.

هر چه که باشد، راست یا دروغ، بایستی ماجرای توطئه کشتن سفیر عربستان سعودی زیر گوش آمریکایی‌ها در واشنگتن‌ را به عنوان یک اخطار جدی به کشور‌های غربی در نظر گرفت، یک جبهه نبرد تازه  و بی‌سابقه‌ای باز شده است که در آن هر بلایی ممکن است بر سر جهان بیاید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. bahram
    1

    گزارش جالب و آگاه کننده یی است