Saturday, 18 July 2015
26 January 2021

«تنها پسوردی که نیاز دارید به خاطر بسپارید»

2009 December 15

last pass شما را برای همیشه از به خاطرسپاری پسوردها و کلمات عبورتان راحت می‌کند. با استفاده از ابزار lastpass ورود به سایت‌هایی که در آن‌ها عضوید و یا پر کردن فرم‌ها برایتان با یک کلیک انجام می‌شود.
نویسنده وب‌لاگ «سیمای پارس» با ذکر این مطلب در ادامه می‌نویسد: «این ابزار که یکی از بهترین محصولات سال 2009 شناخته شده است، در همه مرورگرها و آیپاد، موبایل و بسیاری سیستم‌ها کار می‌کند. پس از نصب پلاگین lastpass سایت‌های شما با پسورد و شناسه شما بصورت رمزنگاری شده بروی کامپیوتر شما ذخیره می‌شوند و جالب این‌که این داده‌ها از هر جای جهان در دسترس شما خواهند بود.
از لحاظ ایمنی نیز lastpass برای هکرها غیر قابل دسترسی‌ است و اطلاعات شما هرگز دزدیده نخواهند شد. درست است که امروزه مرورگرهای مثل اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس  نیز امکان ذخیره پسوردها را می‌دهند ولی اولن پسورد شما ایمن نیست، دومن فقط با باز کردن آن مرورگر قابل دسترسی‌ است، سومن احتمال از بین رفتن آن‌ها زیاد است و نکات منفی دیگر.
من سایت lastpass.com و برنامه آن را در حد 40 درصد فارسی کرده ام. پس از ورود به سایت زبان فارسی را نیز میتوانید انتخاب کنید.
ضمنن  در lastpass می‌توانید یادداشت‌هایتان را نیز ذخیره کنید که آن‌ها نیز رمزنگاری شده و ایمن خواهند بود.
یکی از جذابیت‌های این ابزار برای من این بود که در همه مرورگرها قابل استفاده است و نتنها لیست آدرس سایت‌های مورد علاقه تان را از هر مرورگری و از هر کامپیوتری و هر کجا می‌توانید سریع ببینید بلکه با یک کلیک بدون دادن نام کاربری و پسورد وارد سایت می‌شوید. به همین شکل یادداشت‌هایتان را نیز که ذخیره کرده‌اید می‌توانید باز کنید.
مسئله امنیت امروزه نکته بسیار مهمی شده و این ابزار با تمدیداتی که انجام داده دست دزدان را از اطلاعات شخصی شما بکل کوتاه نموده است.
سرویس lastpass مجانیست و پنل مدیریت پسوردها، فرم ساز و یادداشت ایمن آن بسیار جالب و کاراست.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,