Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
مطبوعات شنبه ایران،

«نتیجه جنگ با ایران شکست است»

2011 November 05

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) ارایه اسناد تروریست بودن آمریکا به دبیر کل سازمان ملل

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=14&id=1177925

مراسم بزرگ‌داشت یوم‌اله ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی صبح روز گذشته با حضور هزاران تن از جوانان دانش‌جو، دانش‌آموز، مسوولان و اقشار مختلف مردم تهران هم‌زمان با سراسر کشور برگزار شد. سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی در این مراسم با اعلام این‌که اسناد اقدامات تروریستی آمریکا همین امروز (روز گذشته) توسط نماینده ایران به دبیرکل سازمان ملل ارایه می‌شود تا طبق کنوانسیون در اختیار اعضا قرار گیرد و اقدام لازم برای مقابله با اقدامات وقیحانه آمریکا و نقش این کشور در اقدامات تروریستی انجام شود ۲ سند از صد سند تروریست بودن آمریکا را در جمع حاضران در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا افشا کرد.

2) لس آنجلس تایمز: واشینگتن طرح تحریم بانک مرکزی ایران را منتفی کرد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=14&id=1177922

روزنامه لس آنجلس تایمز از منتفی شدن طرح تحریم بانک مرکزی ایران خبر داد و دلایل 3 گانه آمریکا برای عقب‌نشینی از این طرح را اعلام کرد. به گزارش الف به نقل از ایران هسته‌ای در حالی که طی هفته‌های گذشته بسیاری از منابع غربی از پی‌گیری جدی موضوع تحریم بانک مرکزی ایران از سوی آمریکا خبر می‌دادند، پل ریشتر در گزارشی برای روزنامه لس آنجلس تایمز از واشینگتن خبر داد که مقام‌های آمریکایی می‌گویند این طرح را کنار گذاشته‌اند.

کیهان

1) آغاز خروج تدریجی ارتش از شهرهای سوریه

http://www.kayhannews.ir/900814/16.htm#other1605

در پی موافقت دمشق با طرح اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه، ارتش این کشور با خروج تدریجی از شهرها جای خود را به نیروی انتظامی می‌دهد.

2) خرید خودروی خارجی برای سازمان‌های دولتی ممنوع شد

http://www.kayhannews.ir/900814/4.htm#other402

بخش‌نامه بودجه سال آینده کشور به دست‌گاه‌‌های دولتی ابلاغ شد. به گزارش ایسنا براساس بند ب ردیف 3 این بخش‌نامه در قسمت بودجه هزینه‌ای، تاکید شده که سقف اعتبار مربوط به اضافه کار کارمندان در بودجه سال 1391 با ملاحظه جابه‌جایی کارمندان دولت بین دست‌گاه‌‌های اجرایی و در قالب سقف اعتبارات اعلام شده، حداکثر معادل سقف عمل‌کرد اعتبار اضافه کار سال 1389 منظور شود.

هم‌چنین براساس ردیف 22 این ضوابط، پیش‌بینی اعتبار برای خرید خودروهای خارجی و خرید خودروهای سواری داخلی (به استثنای جای‌گزینی خودروهای فرسوده) ممنوع است.

اعتماد

1) آیت‌اله موسوی‌اردبیلی با ظاهری دانستن استیضاح وزیر اقتصاد: با یک معذرت‌خواهی سر و ته ماجرا را هم آوردند

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-14/150.htm

 یک مرجع تقلید با انتقاد از عمل‌کرد مجلس در دادن رای اعتماد مجدد به وزیر اقتصاد گفت: «اقدام مجلس در رای دوباره به وزیر اقتصاد یک امر ظاهری و یک استیضاح ظاهری بود. درست نبود با یک معذرت‌خواهی سر و ته ماجرا را هم بیاورند ولی به طور کلی تمام صحبت من این است که ما باید به مردم اعتماد کنیم و عدم اعتماد به مردم هیچ نفعی برای ما نخواهد داشت.»

2) هشدار داگان به نتانیاهو: نتیجه جنگ با ایران شکست است

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-14/144.htm

آتش سران رژیم صهیونیستی برای برافروختن یک جنگ دیگر بسیار شدید است تا آن‌جایی که هر روز یک منطقه و کشور را تهدید به حمله می‌کنند. تهدید‌های اعلام شده علیه مقاومت اسلامی در باریکه غزه و انتشار اخباری درباره حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران، این روزها ذهن بسیاری از مقامات این رژیم را به خود مشغول داشته است. این مشغولیت ذهنی که به نوشته روزنامه هاآرتص خواب و خوراک را از نتانیاهو گرفته، انتقادات شدیدی را هم در پی داشته است. در میان منتقدان اصلی حمله به ایران، «مئیر داگان» قرار دارد که در سخنانی که برای سومین بار در طول چند روز گذشته بیان کرد از نتانیاهو خواست تا از هر گونه اقدام احمقانه‌ای علیه ایران خودداری کند، چرا که به گفته وی رژیم اسراییل توان وارد شدن به یک جنگ منطقه‌ای را ندارد و پایان هر نبردی، شکست ارتش عبری خواهد بود.

جام جم

1) احمدی‌نژاد: نمی‌توانند اتهام سو‌‌استفاده را علیه دولت ثابت کنند

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100858554155

رییس‌ جمهوری با تاکید بر این‌که دولت روی خط امام، انقلاب و رهبری ایستاده و اگر همه دنیا هم علیه دولت بسیج شوند از این خط نورانی کوتاه نخواهد آمد، تصریح کرد: «این دولت مشتاقانه آماده است هزاران بار جان خود را در راه خدمت به مردم و آرمان‌های انقلاب فدا کند.»

به گزارش سایت ریاست‌جمهوری، محمود احمدی‌نژاد در مراسم حامیان گفتمان انقلاب اسلامی افزود: «کسانی که با بداخلاقی، دولت را با زشت‌ترین عبارات متهم می‌کنند نتوانسته‌اند و نخواهند توانست کوچک‌ترین سو‌استفاده را از دولت در محضر قاضی عادل اثبات کنند.»

2) اشیای 5000 ساله جیرفت به ایران بازمی‌گردد

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100858544391

سرانجام پس از 7 سال تلاش و پی‌گیری حقوقی، با صدور رای نهایی دادگاه تجدیدنظر انگلستان، 18 شی تاریخی مربوط به تمدن جیرفت به زودی به ایران برمی‌گردد.

رسالت

1) تکذیب اظهارات منتسب به وزیر امور خارجه در حریت مبنی بر آمادگی ایران برای جنگ

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=81897

سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا خبر منتشره در روزنامه انگلیسی زبان حریت چاپ ترکیه را که به نقل از صالحی وزیر امور خارجه کشورمان نوشته بود «ایران همواره آماده جنگ است» را تکذیب کرد.

2) معترضان‌، پنجمین بندر بزرگ آمریکا را تعطیل کردند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=81927

هزاران معترض به نظام سرمایه‌داری در آمریکا و نابرابری فرصت‌های اقتصادی‌، با راه‌پیمایی و تظاهرات در بندر اوکلند در ایالت کالیفرنیا فعالیت‌های این بندر را مختل کردند.

همشهری

1) سفیر سوییس در تهران به وزارت خارجه احضار شد

http://www.hamshahrionline.ir/news-150254.aspx

به گزارش واحد مرکزی خبر، در پی تشکیل جلسه بررسی موضوع ترور مقامات ایرانی در مجلس نمایندگان آمریکا، سفیر سوییس به عنوان حافظ منافع آمریکا در تهران به وزارت امور خارجه احضار و با تسلیم یادداشتی مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به تداوم سیاست وقیحانه حمایت دولت آمریکا از تروریسم دولتی به نام‌برده ابلاغ شد.

2) تشکیل کارگروهی جدید برای تعیین تکلیف شرکت‌های گروه آریا

http://www.hamshahrionline.ir/news-150301.aspx

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح آخرین وضعیت بنگاه‌های تولیدی زیرمجموعه گروه آریا، از تشکیل کارگروهی در حوزه معاون اول رییس‌ جمهوری در این زمینه خبر داد و گفت: «وزارت‌خانه متبوعش فهرست این واحدها را به قوه قضاییه ارسال کرده و منتظر راه‌نمایی‌های قضایی برای تعیین تکلیف این دسته از بنگاه‌های تولیدی است.»

دنیای اقتصاد

1) احکام خاطیان باش‌گاه پرسپولیس اعلام شد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=276535

مدیرعامل باش‌گاه پرسپولیس با بیان این‌که تلاش کرده است با سعه صدر و تفکر منطقی در مورد حرکات 2 بازی‌کن این تیم تصمیم‌گیری کند، گفت: «براساس تصمیمی‌ که گرفته‌ایم شیث رضایی با 300 میلیون تومان جریمه تا پایان فصل اخراج و محمد نصرتی نیز با 250 میلیون تومان جریمه تا پایان نیم فصل کنار گذاشته شد.»

2) مهمانپرست: داشتن گرین‌کارت جرم است

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=276542

روزنامه تهران امروز در شماره روز پنج شنبه خود نوشت: رامین مهمانپرست سخن‌گوی وزارت خارجه و فردی که سال‌ها در منصب‌های مختلف وزارت خارجه نقش آفرین بوده، تاکید کرد که داشتن گرین‌کارت جرم است. وی هم‌چنین گفت: «گرین‌کارت تابعیت محسوب شده و طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تابعیت دوگانه تخلف و جرم است و ما به هیچ وجه تابعیت دو گانه را نمی‌پذیریم.»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,