Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
بیانیه انجمن های اسلامی 7 دانشگاه ایران

«نامه سرگشاده انجمن های اسلامی به سیدحسن خمینی»

2009 December 15

اعضای انجمن اسلامی هفت دانشگاه ایران با صدور نامه‌ای سرگشاده خطاب به سید حسن خمینی، نسبت به سکوت وی در قبال آن‌چه که «اهانت به بنیان گذار انقلاب اسلامی» خواندند  و خروج وی از کشور در برهه فعلی انتقاد کردند.

به گزارش خبرآن‌لاین متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
«با خبر شدیم که شما در روز جمعه و درحالی که مردم ایران از توهین عده‌ای اغتشاش‌گر فرصت‌طلب فتنه‌گر به ساحت مقدس امام خمینی خون می‌گریند،‌ از کشور خارج شده و به سفر خارجی رفته‌اید و این درحالی است که حضرت‌عالی به عنوان رییس موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی در این برهه حساس می‌بایست بیش از پیش احساس وظیفه کرده و نسبت به این اهانت بی‌شرمانه واکنش نشان می‌دادید.
حضرت‌عالی نباید فراموش کنید که مردم شما را یادگاری از بیت حضرت امام دانسته و همواره مورد احترام می‌دانند؛ اما ای یادگار امام،  شما را چه شده است که در مقابل توهین و زیرسوال بردن آرمان‌ها و اصول به یادگار مانده از امام، هیچ واکنشی نشان نمی‌دهید؟
در شرایطی که فتنه‌گران و امویان، اهانت به امام  و آرمان‌های ایشان را به اوج رسانده و تمثال ایشان را به آتش کشیدند، حداقل انتظار از جناب عالی این بود که به موضع‌گیری در این باره پرداخته و برای یک‌بار هم که شده برای آخرتتان و برای ادای دینتان به امام که همه شانیت و آبروی شما و ما به واسطه ایشان است، فتنه‌گران و قانون‌شکنان را محکوم می‌کردید اما در کمال تعجب شنیدیم که جناب عالی در حرکتی غیرقابل انتظار، از کشور خارج شده‌اید.
جناب آقای حاج سید حسن خمینی! انتظار ره پویان واقعی امام و رهبری در شرایط کنونی آن است که حضرت‌عالی به عنوان مسوول موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی، به جای غایب شدن و فرار از پاسخ گویی، با موضع‌گیری قاطع در برابر مدعیان راه امام که در چند ماه اخیر اهانت به امام  و آ‌رمان‌های ایشان را به اوج رساندند، به دین خود در برابر امام این امت عمل کنید.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,