Saturday, 18 July 2015
08 August 2020
با وجود تصویب طرح اصلاحات اقتصادی،

«احتمال استعفای برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا»

2011 November 09

خبر / رادیو کوچه

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا روز سه‌شنبه، 8 نوامبر، تایید کرده است که پس از تصویب طرح اصلاحات اقتصادی مورد نظر اتحادیه اروپا در پارلمان این کشور، از سمت خود استعفا خواهد کرد.

نخست وزیر ایتالیا روز سه‌شنبه موفق شد رای نمایندگان مجلس سنای این کشور را در مورد لایحه بودجه به دست آورد، اما هم‌زمان اکثریت در مجلس سنا را از دست داد.

پیش‌تر و با افزایش نگرانی در مورد بحران اقتصادی ایتالیا و رای مهم پارلمان این کشور به طرح بودجه، آقای برلوسکونی گفته بود که هرگز تسلیم فشارها نمی‌شود و استعفا نخواهد داد.

مخالفان آقای برلوسکونی از رای دادن در مورد لایحه بودجه امتناع کردند و در نتیجه این لایحه رای کافی را برای تصویب شدن به دست آورد.

با وجود آنکه کسر بودجه ایتالیا نسبتا پایین است، سرمایه گذاران نگرانند که رشد اقتصادی پایین این کشور هم‌راه با بدهی ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری آن، این کشور را قربانی بعدی بحران بدهی‌های اروپا کند.

پیشتر نیز فرانسه اعلام کرد که قصد دارد در بودجه سال ۲۰۱۲ خود ۷ میلیارد یورو، و در بودجه سال ۲۰۱۳ بیش از یازده و نیم میلیارد یورو صرفه‌جویی کند.

این کشور که دومین اقتصاد بزرگ اروپا محسوب می‌شود، در صدد است تا با کاهش کسری بودجه‌اش، از رتبه اعتبار مالی بالای خود محافظت کند.

نخست وزیر فرانسه تدابیر تازه‌ای از جمله تسریع روند اصلاحات در حقوق بازنشستگی و افزایش مالیات‌ها را اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید:

«به هیچ‌وجه از قدرت کناره‌گیری نمی‌کنم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,