Saturday, 18 July 2015
26 November 2020

«یادداشت‌های سیاسی»

2011 November 11

احمد باطبی/ رادیو کوچه

……………………………….

 «جنگ با ایران نه‌، اما حمله نظامی ممکن است»

روزنامه انگلیسی «دیلی تلگراف» به نقل از منابع خود نوشته است‌: «… اسراییل به اوباما در مورد عدم حمله به ایران تضمینی نداده و این موضوع باعث افزایش نگرانی‌ها مبنی بر حمله‌ی اسراییل در تابستان آینده به ایران شده است …»

……………………………….

 «سردار مدحی دوباره آفتابی شد»

«محمد‌رضا مدحی»، که در برخی محافل به «سردار مدحی» شناخته می‌شود، ۲۳ آبان ماه در دانش‌گاه علامه طباطبایی تهران سخن‌رانی خواهد کرد‌. محمد‌رضا مدحی پس از پخش مستند «الماس فریب» و ادعای «نفوذ او به داخل اپوزیسیون خارج از کشور» شهرت یافت‌.

……………………………….

 «هم‌چون تعهدی جوشان»

«رامین پرچمی»، هنرمند سر‌شناس سینما و تلوزیون، با موافقت مسئوولان، از زندان لاهیجان به مرخصی آمد. رامین از جمله هنرمندان متعهدی بود که پس از انتخابات بحث‌انگیز ریاست جمهوری 1388‌، هم‌راه با معترضین به نتیجه انتخابات در راه‌پیمایی 25 بهمن شرکت کرده و بازداشت شد.

……………………………….

 «گلوی سبز این مرد‌، قناری دارد»

استفاده از نماد‌ها برای شناساندن جنبش به دنیای آزاد بسیار مفید بود‌، اما آن‌چه که دوام و استمرار یک جنبش را در روزهای مقامت به تصویر می‌کشد‌، نقشی است که هنرمندان ایفا می‌کنند. نقش آریا آرام‌نژاد، بیان مطالبات‌، احساسات و ناگفته‌های جنبش و در نتیجه نمایش حیات سختی است .

……………………………….

 «از فاتحه تا حشیش»

دادسرای غیر‌قانونی مستقر در زندان اوین «پیمان عارف» را به دلیل مصاحبه‌های بعد از آزادی به تبلیغ علیه نظام متهم کرد. پیمان کم‌تر از یک ماه پیش‌، و پس از تحمل ۸ ماه حبس و اجرای ۷۴ ضربه شلاق آزاد شد‌. اما هفته گذشته پلیس امنیت مجددن او را به دلیل حضور بر سر مزار «ندا آقاسلطان» بازداشت کرد.

……………………………….

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,