Saturday, 18 July 2015
28 September 2023
سید‌حسین کاظمینی بروجردی خطاب به هیلاری کلینتون:

«‌گردانندگان نظام ولایت فقیه اصلاح‌پذیر نیستند»

2011 November 13

سید‌حسین کاظمینی بروجردی، روحانی منتقد دولت جمهوری اسلامی، که چندی است در زندان اوین به‌سر می‌برد، با انتشار نامه‌ای خطاب به‌ هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، از سیاست‌های جاری جمهوری اسلامی انتقاد کرده است.

متن این نامه در پی آمده است:

مقام محترم وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا؛

خانم دکتر هیلاری کلینتون؛

سلام این زندانی محروم از وکیل و درمان را بپذیرید.

همان‌طور که استحضار دارید، حکومت جمهوری اسلامی ایران بر اساس وعده‌های دروغ بنیان‌گذاران آن روی کار آمد و با گذشت زمان، پای‌گاه مردمی خود را از دست داد و به جایی رسید که جهانیان حساب مردم و حکومت را از هم جدا کردند. گردانندگان نظام ولایت فقیه ثروت‌های عظیم این سرزمین غنی را به سرقت می‌برند و یا صرف توسعه‌طلبی‌های نظامی و سیاسی می‌نمایند. آن‌ها نه تنها حاضر به تغییر رفتار خشونت‌آمیز و استبدادی خود نیستند، بلکه تمامی راه‌کارهای مسالمت‌آمیز برای هرگونه اصلاحات در حکومت و تغییر را مسدود کرده‌اند. آن‌ها با برگزاری رفراندومی آزاد برای تعیین تکلیف قانون اساسی فعلی که مبتنی بر اصل ولایت فقیه است، مخالفت می‌کنند و سخت‌گیرانه‌ترین شیوه‌های تفتیش عقیده و سانسور اخبار را به کار می‌گیرند تا صدای اعتراض مردمی که به فقر و فلاکت کشیده شده‌اند به گوش جهانیان نرسد. آن‌ها از سرکوب‌های بی‌رحمانه و قتل عام معترضین در خیابان‌ها شرم ندارند؛ زندانیان عقیدتی سیاسی را تحت ترور شخصیت و شکنجه قرار می‌دهند و یا نابود می‌کنند و به ناظرین حقوق بشر و گزارش‌گران ویژه سازمان ملل متحد اجازه ورود به ایران نمی‌دهند و اهمیتی برای گزارش‌ها و بیانیه‌های متعدد منتشر شده از طرف سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر قائل نیستند.

موارد مذکور که از مصادیق بارز جنایت علیه بشریت است به هم‌راه گسترش خشونت و ترور سازمان یافته به رهبری آن‌ها، جهان را در برابر این دوراهی حساس قرار داده است که آیا باید به ملت ایران در مبارزه با رژیم دیکتاتوری مذهبی کمک شود یا خیر؟ قاعدتن در چنین شرایطی تعهدات وجدانی و اهداف خیرخواهانه رهبران کشورهای قدرت‌مند که مدافع حقوق بشر هستند و خواهان گسترش دمکراسی و برقراری امنیت و صلح در خاور میانه و جهان می‌باشند، ملاک عمل در تصمیم‌گیری می‌باشد و لذا چنین تصمیم مهم و سرنوشت‌سازی را نباید مشروط به طرح درخواست رسمی از سوی چهره‌های خاصی از اپوزیسیون ایران نمود.

اکثریت معترضین به حکومت ولایت فقیه و اپوزیسون داخل و خارج از ایران، خواهان برگزاری رفراندومی آزاد زیر نظر ناظران بین‌المللی برای انتخاب نوع حکومت هستند

اکثریت معترضین به حکومت ولایت فقیه و اپوزیسون داخل و خارج از ایران، خواهان برگزاری رفراندومی آزاد زیر نظر ناظران بین‌المللی برای انتخاب نوع حکومت هستند. بنابراین ضروری است که هرچه سریع‌تر پیش نویس قطع‌نامه‌ای در این زمینه تنظیم و در دستور کار شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار گیرد تا راه برای تصویب قطع‌نامه‌ای فوری در این خصوص هموار گردد.

خانم کلینتون؛

شما در جای‌گاهی هستید‌ که می‌توانید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های دیپلماتیک ایالات متحده آمریکا و تشریک مساعی متحدان قدرت‌مندتان این نیاز حیاتی را برآورده سازید. اکنون که موضوع افزایش تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در شورای امنیت مطرح می‌باشد، لازم است که با در نظر گرفتن این که حکومت جمهوری اسلامی غیر مردمی و ضد بشری است، مسایل به طور ریشه‌ای حل شود. بی‌شک هر اقدام مؤثری موجب تقدیر ایرانیان تحت ستم و آزاد اندیشان جهان می‌شود و از دست رفتن فرصت‌ها، منجر به خسارت‌های جبران‌ناپذیر منطقه‌ای و بین‌المللی شده که موجب پشیمانی و تاسف ابدی خواهد گردید.

با سپاس، سید حسین کاظمینی بروجردی

ایران؛ زندان اوین ؛ آبان 1390 ؛ نوامبر 2011

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,