Saturday, 18 July 2015
23 January 2021
با تشخیص كميته‌ فنی فدراسيون صورت گرفت:

«محرومیت مادام‌العمر رضا‌زاده از فعالیت حرفه‌ای در وزنه‌برداری»

2009 December 16

کمیته فنی فدراسیون وزنه‌برداری ساعاتی قبل از برکناری‌شان از مسوولیتی که دارند، حسین رضازاده و کادر فنی تیم ملی را به دلیل انجام دوپینگ برنامه‌ریزی شده برای ملی‌پوشان، تا ابد از فعالیت حرفه‌ای در این رشته محروم کرد.

20091216-sport-rezazadeh

به گزارش خبرآنلاین، در پی اتفاقات غیرمنتظره چند سال اخیر در وزنه‌برداری ایران و تکرار محرومیت‌های ملی‌پوشان ایرانی به دلیل دوپینگ، روز سه‌شنبه کمیته‌ فنی فدراسیون وزنه‌برداری به ریاست افشارزاده تشکیل جلسه داد و در پایان با استناد به عمل کرد غیرقابل قبول مربیان اعضای کادرفنی این تیم را مادام‌العمر از مربی‌گری در وزنه‌برداری محروم کرد.

در نشست کمیته‌ فنی فدراسیون وزنه‌برداری کلیه‌ اعضای کادرفنی تیم ملی وزنه‌برداری که در مسابقات جهانی کره حضور داشتند، دلایل و توجیهات خود را برای مشکلات اخیر تیم ملی مطرح کردند که در نهایت به دلیل غیرمستند بودن این دلایل، کمیته‌ فنی رای به محرومیت کلیه‌ اعضای این کادر داده‌است.

پرویز جلایر، دبیر فدراسیون وزنه‌برداری ایران این محرومیت را تایید می‌کند و به ایسنا می‌گوید:« این محرومیت طبق قوانین جهانی اعمال شده‌است.»

کادرفنی تیم ملی وزنه‌برداری با مدیریت حسین رضازاده و مربی‌گری بهمن زارع و هادی پانزوان، هدایت تیم ملی وزنه‌برداری را برعهده داشته است.

این حکم درحالی صادر می‌شود که تا ساعاتی دیگر قرار بود سرپرست جدید فدراسیون وزنه‌برداری از سوی علی سعیدلو انتخاب شود و حسین رضازاده رایزنی‌های بسیاری را انجام داده‌بود تا بتواند رئیس سازمان ورزش را وادار کند، این حکم به نام او صادر شود.

این تصمیم شاید تنها به این دلیل از سوی کمیته فنی فدراسیون که متشکل از پیش کسوتان این رشته است، اتخاذ شده تا آنان با تائید همه شایعات درباره دوپینگ برنامه‌ریزی شده برای ملی پوشان، مخالفت شان را با سپرده شدن مسوولیت فدراسیون به حسین رضازاده نشان دهند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,