Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
پیش از قضاوت بازی دو تیم‌ باش‌گاهی آلمان،

«خودکشی نافرجام بابک رفعتی‌، داور فعال در آلمان»

2011 November 20

خبر / رادیو کوچه

رسانه‌های آلمان از اقدام به خودکشی بابک رفعتی، داور بوندس‌لیگا، خبر می‌دهند. قرار بود او روز شنبه، 19 نوامبر، دیدار تیم‌های کلن و ماینتس را داوری کند. بنا بر اعلام پلیس، رفعتی هم‌اکنون در بیمارستان و خطر رفع شده است.

 پلیس هانوفر با استناد به اطلاعات پلیس کلن خودکشی بابک رفعتی، داور ایرانی‌تبار لیگ برتر فوتبال آلمان در دسته‌ی برتر را تایید کرده است. رفعتی ظاهرن در حالی که رگ‌های دستش بریده شده، در هتلی در کلن پیدا شده است.

برخی از رسانه‌های ورزشی آلمان در ابتدا از وخامت حال وی گزارش دادند. یک سخن‌گوی پلیس ایالت نوردراین-وستفالن در ساعات پایانی شنبه اعلام کرد که خطر رفع شده است.

این داور ۴۱ ساله‌ی ایرانی بنا بود عصر شنبه در چارچوب هفته‌ی سیزدهم بوندس‌لیگا در بازی تیم‌های کلن و ماینتس سوت بزند. او ۶ سال پیش با دیدار این دو تیم قضاوت در لیگ آلمان را آغاز کرد و یکی از شناخته‌شده‌ترین داوران فدراسیون فوتبال آلمان است.

دیدار عصر شنبه لغو شده است. توبیاس اشمیت، سخن‌گوی باشگاه کلن ۴۰ دقیقه پیش از آغاز دیدار دلیل لغو بازی را «عدم توانایی داور برای قضاوت بازی» دانست. کلاوس هورستمان، یکی از دست‌اندرکاران باش‌گاه کلن، هم بدون ذکر جزییات بیش‌تر تنها از خودکشی داور ایرانی‌تبار خبر داد.

شغل اصلی بابک رفعتی، ریاست یک شعبه‌ی بانک در شهر هانوفر آلمان است. او بر اساس داده‌های فدراسیون فوتبال آلمان، از سال ۱۹۹۷ عضو این فدراسیون است و نخستین دیدار خود در لیگ برتر آلمان را در سال ۲۰۰۵ قضاوت کرده است. رفعتی از سال ۲۰۰۸ به فهرست داوران فیفا هم پیوسته بود.

میرکو اسلومکا، سرمربی تیم هانوفر، گفت که از بابک رفعتی را به خوبی می‌شناسد و از شنیدن این خبر بسیار شوکه شده است. به گفته‌ی اسلومکا، وفتی دیداری لغو می‌شود، حتمن رخ‌داد مهمی اتفاق افتاده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,