Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
به دلیل مصاحبه با مدیر مسوول روزنامه ایران،

«توقیف مجدد روزنامه اعتماد»

2011 November 20

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در برخی رسانه‌های داخلی ایران، روز شنبه، 19 نوامبر، به دستور دادستانی تهران و در تماسی با مدیر مسوول روزنامه اعتماد، این روزنامه منسوب به اصلاح‌طلبان، توقیف شده است.

آقای حضرتی، مدیر مسوول اعتماد روز یک‌شنبه، 20 نوامبر، اظهار داشت: «شنبه شب ۲۸ آبان به ما اعلام شد که روزنامه به دلیل چاپ گفت‌وگویی با علی‌اکبر جوانفکر سرپرست موسسه مطبوعاتی ایران و هم‌چنین مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهوری، توقیف موقت شده است.»

آقای حضرتی عنوان کرد که دادستان تهران با ارسال نامه‌ای به وزارت ارشاد روزنامه اعتماد را به اتهام نشر اکاذیب و توهین به مقامات دولتی به مدت دو ماه توقیف کرده است.

آقای حضرتی در ادامه افزود که «روزنامه اعتماد بخش‌هایی از مصاحبه آقای جوانفکر را پیش از چاپ حذف کرده، ولی ظاهرن تا همین حد هم مورد قبول واقع نشده است.»

آقای جوانفکر در این مصاحبه به تندی از مسوولان قوه قضابیه و مجلس شورای اسلامی انتقاد کرده بود و گفته بود که دوران سکوت یاران محمود احمدی‌نژاد، که در ماه‌های اخیر تحت فشار سنگین سیاسی بوده‌اند تمام شده است.

این در حالی است که روزنامه اعتماد بعد از نزدیک به یک سال و نیم که از توقیف موقتش می‌گذشت، انتشار دوباره خود را از روز شنبه، 27 خرداد، با یادداشتی از محمد خاتمی آغاز کرده بود.

بیشتر بخوانید:

«از سر‌گیری مجدد انتشار روزنامه اعتماد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,