Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
تکنوکوچه- تکنیک‌هایی برای جست‌وجوی به‌تر در گوگل

«گوگل شما را به همان جایی می‌برد که می‌خواهید اگر …»

2011 November 22

 کیومرث سجادی/ رادیو کوچه

به احتمال زیاد بارها برای‌تان پیش‌ آمده ‌است که بخواهید جواب سوالی را به‌دست آورید که جواب مشخص و کوتاهی دارد اما جست‌وجوی گوگل شما را به صفحات دیگر وب راه‌نمایی کرده و در سایت‌های مختلف تنها سردرگم شده و با اطمینان به جواب خود نرسیده باشید. در این هفته می‌خواهیم تکنیک‌هایی را جهت رسیدن به جواب برخی از این سوال‌ها با شما در میان بگذاریم.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

اگر می‌خواهید از وضعیت هوای چند روز آینده‌ی شهر خود با خبر شوید کافی‌ست تا عبارت weather و بلافاصله نام شهر مورد نظر را در گوگل جست‌وجو کنید. به‌عنوان مثال با وارد کردن عبارت Weather Tehran در بالای صفحه‌ی گوگل و قبل از اعلام دیگر نتایج جست‌وجو وضعیت و درجه فعلی هوای تهران را هم‌راه با وضعیت وزش باد و رطوبت هوا مشاهده خواهید کرد. هم‌چنین اطلاعاتی را در مورد وضعیت چند روز آینده‌ی هوای تهران خواهید داشت.

اگر قصد دارید با دوست خود در کوالالامپور تماس داشته باشید حتمن عبارتtime kuala Lumpur را در گوگل سرچ کنید تا ساعت دقیق کوالالامپور را به راحتی و در بالای صحفه جست‌وجوی گوگل در اختیار شما قراردهد.

برای اطلاع از زمان دقیق طلوع و غروب خورشید در شهر خود کافی‌ست تا نام شهر خود را جلوی عبارت sunrise  و یا sunset وارد نمایید و گوگل کنید.

علاقه‌مندان به ورزش در صورتی که تنها نام تیم ورزشی خود را بدون کلمه‌ای اضافه و یا کم در گوگل سرچ کنند، می‌توانند از وضعیت تیم محبوب خود در لیگ، نتیجه آخرین بازی و زمان بازی بعدی آن مطلع شوند.

گوگل می‌تواند مانند یک ماشین حساب برای شما عمل کند. هر عمل ریاضی که دوست دارید را در گوگل وارد کرده و یک علامت مساوی جلوی آن بگذارید تا مانند یک ماشین حساب جواب شما را بدهد. به‌عنوان مثال با وارد کردن عبارت «sqrt 9 + 2= » گوگل به شما جواب 5 را خواهد داد.

اگر احساس کردید که زمین زیر پای‌تان لرزیده است به مراجعه به سایت گوگل و وارد کردن کلمه earthquake می‌توانید مطلع شوید که زلزله‌ای رخ داده است یا خیر. گوگل اطلاعات آخرین سه زلزله رخ داده در جهان را در اختیارتان قرار خواهد داد.

اگر معنی لغتی را می‌خواهید بدانید define را تایپ کرده و با یک فاصله کلمه مورد نظر را وارد نمایید. گوگل معنی، تلفظ و توضیحات مربوط به آن کلمه را در اختیارتان قرار خواهد داد.

برای تبدیل نرخ ارزهای مختلف به یک دیگر مثلن تبدیل 150 پوند انگلیس به دلار آمریکا از فرمت  150 GBP in USD استفاده کنید.

به‌طور کلی گوگل یکه‌تاز عرصه موتورهای جست‌وجوگر بوده و هر مدلی که جست‌وجو کنید به نتیجه مورد نظر می‌رسید. اما تکنیک‌های بالا به شما کمک می‌کنند که در موارد خاص در کوتاه‌ترین زمان ممکن دقیقن همان نتیجه‌ای را بگیرید که می‌خواهید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۳ Comments


 1. حامد
  1

  عباراتی مثل

  define

  و

  club

  و یکی دوتای دیگر را امتحان کردم درست نبود .

  define eat مثلا با جستجوی این عبارت معنا را برای من نیاورد و مثل بقیه ی اوقات نتایج جستجو را نمایش داد


 2. حامد
  2

  چرا . دقت کردم درست بود. با عرض معذرت


 3. بهنام
  3

  همه این توضیحات رو میشه اینجا پیدا کرد
  https://www.google.com/intl/en/help/features.html#calculator