Saturday, 18 July 2015
13 May 2021
شاد و تندرست

«کسب رضایت با چوب و دگنک»

2011 November 24

اکبر ترشیزاد/ رادیو کوچه

برنامه‌ی امروز را با تیم فوتبال پر حاشیه و خبرساز «پرسپولیس» شروع می‌کنیم. اول این‌که گویا در این تیم همه هیچ‌کاره هستند و فقط سردار «رویانیان» همه کاره. در آخرین این اقدامات سردار «رویانیان» بدون هماهنگی و در جریان گذاشتن «علی‌ پروین» برای مذاکره با «اریکسون» به منظور پذیرش مربی‌گری «پرسپولیس»، به کیش رفته است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«پروین» هم در اولین واکنش تند از نوع «علی‌آقا»یی‌اش گفته است: «این (منظورش «رویانیان» بوده البته) به من گفت «کیش» جلسه‌ سوخت داره. اون یکی‌شون هم (این‌بار منظور «زارع» است) گفت می‌ره «تبریز»، ببین … ها رو». «پروین» در ادامه تهدید کرد: «بذار برگردن، فردا کنفرانس مطبوعاتی می‌ذارم، یک کاری می‌کنم نتونن تو «پرسپولیس» بمونن، اصن نمی‌ذارم تیم بره اصفهان»

در حاشیه‌ای دیگر پس از این‌که تماشاگران «پرسپولیس» در پایان بازی با «سپاهان»، «استیلی» را به جان مادرش قسم دادند، گویا این قسم‌ها نتیجه داده و این تیم توانست «سایپا» را شکست دهد. حالا قرار شده است در پایان هر بازی تماشاگران «پرسپولیس» مربیان این تیم را به جان یکی از اقوام‌شان قسم و آیه بدهند شاید که کارساز باشد. در خبری دیگر اعلام شد که در پایان بازی «پرسپولیس» و «سایپا» ماموران نیروی‌انتظامی سه هوادار باش‌گاه «پرسپولیس» را بازداشت کردند. ظاهرن و به دستور سردار «رویانیان» هر کس پس از این بر علیه مربی و کادر فنی این تیم شعار بدهد، بازداشت خواهد شد. امیدواریم این روش مدیریتی سردار به دیگر باش‌گاه‌ها و حتا سازمان‌های دولتی نیز سرایت پیدا کرده و آن‌ها نیز بتوانند به همین شیوه همه را راضی و خشنود نگاه دارند.

————————————————————————-

«علی‌ کریمی» بازی‌کن با اخلاق و مردمی باش‌گاه «پرسپولیس» و تیم ملی کشورمان سال‌هاست که به اقدامات انسان‌دوستانه‌ای که انجام می‌دهد مشهور است. در جدیدترین این حرکات، کاپیتان «پرسپولیس» در نظر دارد تعدادی از لباس‌های ورزشی خود را به فروش گذارده و درآمد آن را صرف امور خیریه نماید.

این لباس‌های «کریمی» شامل پیراهن «الاهلی‌امارات»، «پرسپولیس»، «بایرن‌مونیخ»، «شالکه» و پیراهن «تیم‌ملی» خواهد بود.

 ————————————————————————

«والیبال» ایران در مسابقات قهرمانی جهان در «ژاپن» به نتایج بسیار خوبی دست‌یافته و چشم همگان را به خود خیره کرده است. گرچه که صادقانه باید بگویم با شناختی که از زیرساخت‌ها و ساختار بیمار ورزش کشورمان دارم زیاد نمی‌توانم از چنین اتفاقاتی خوش‌حال باشم، چرا که این ورزش نیز هم‌چون بسیاری دیگر از رشته‌های ورزشی فقط به آموزش و برجسته کردن تعداد محدودی از جوانان با استعداد کشورمان بسنده کرده است. ما در کشور باش‌گاه‌هایی که از نظر ساختار ورزشی بر اساس قواعد و اصول درست اداره شوند نداریم.

از همین روست که هنوز شیرینی خبر بردهای تیم ملی «والیبال» کام‌مان را شیرین نکرده باید بشنویم که کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا، سهمیه ایران را باز هم کاهش داده است. «عزیز محمدی» رییس سازمان لیگ‌برتر با تایید این موضوع در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها گفته است: «واقعن ناراحت هستیم. عجیب بود که این اتفاق افتاد. با این وضعیت تیم‌های «استقلال» و «ذوب‌آهن» باید به مرحله‌ی «پلی‌آف» بروند.» البته جلسه کنفدراسیون فوتبال آسیا با وجود کسر سهمیه‌ی «ایران» و عدم انتخاب «هادی‌ عقیلی» به عنوان بازی‌کن برتر آسیا، یک خبر خوش هم برای ما داشت. «محمد کشاورز»، به عنوان به‌ترین فوتسالیست آسیا در سال 2011 برگزیده شد.

———————————————————————–

هفته‌ی گذشته خبر خودکشی داور ایرانی مقیم آلمان همه را شوکه کرد. او خوش‌بختانه از این ماجرا جان سالم به در برد و در نخستین جملات پس از بهبودی از پدرش پوزش خواست. «جلال ‌رفعتی»، پدر «بابک‌ رفعتی» در مصاحبه با خبرنگاران گفت: «هیچ‌گاه پسرم از افسردگی و خستگی چیزی نمی‌گفت. اکنون که این کار را کرده، واقعن شوکه‌ شده‌ام. درک نمی‌کنم چرا «بابک» این کار را کرد. رابطه‌ی او با دوست دخترش هم خوب بود.»

————————————————————————

«مازیار ناظمی» و وبلاگش، در ماه‌های اخیر زمینه‌ساز خبرهای جنجالی بسیاری در ورزش ما شده‌اند. در آخرین نمونه از آن‌ها، این خبرنگار فاش ساخته است که خداحافظی «مجیدی» از تیم‌ملی یک اقدام انتخابی نبوده و از سر اجبار صورت گرفته است. «ناظمی» در وبلاگش و به نقل از «ترابیان» سرپرست سابق تیم‌ملی نوشته است: ««فرهاد» می‌خواست اردو را برای کاری ترک کند. به «مجیدی» گفتم با «کرش» هماهنگ کن ولی «مجیدی» گفت او را پیدا نکردم. برای همین با نظر خودم به «فرهاد» اجازه دادم برود، ولی تاکید کردم شب حتمن به اردو برگردد، اما آن شب «مجیدی» نیامد.» این حرکت «فرهاد»  برایش گران تمام شد و سرمربی تیم‌ملی حکم به اخراج او داد. در این بین وساطت «عباس‌ ترابیان» هم کاری از پیش نبرده است. «ناظمی» نوشته است که «ترابیان» اضافه کرد: «حتا یادآوری این موضوع به آقای «کرش» که «مجیدی» را بیرون بندازی فوتبال مملکت بهم می‌ریزد هم اثری بر تصمیم او نداشت و من به «مجیدی» توصیه کردم نامه‌ی برای خداحافظی و دادن جایش به جوان‌ترها بنویسد.» «ناظمی» می‌گوید: «وقتی بعدها این موضوع را به «ترابیان» یادآور شدم آن را از اساس انکار کرد ولی تایید کرد که بخشی از اختلاف سلیقه‌اش با سرمربی تیم‌ملی از همین جا شروع شده است.»

————————————————————————

ظاهرن تنها کسی که از اقدام توهین‌آمیز و ضدایرانی جمعی از تماشاگران و طرف‌داران تیم فوتبال «تراکتورسازی» در به دست گرفتن پرچم «ترکیه» و نقش کردن آن بر روی پیراهن‌شان خوش‌حال شده و به شعف آمده، مطبوعات و رسانه‌های «ترکیه» بوده است. شماری از این رسانه‌ها با چاپ عکس‌های از این اقدام، به موضوع جدایی‌طلبی «پان‌ترک‌ها» در ایران پرداخته‌اند. ای کاش این دوستان می‌دانستند که با این کار خود، آب در آسیاب دشمنان ایران‌زمین می‌ریزند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. javad
    1

    shoma kheili……mikhorin matlab kezb minevisin
    parvin koja tahdid karde
    shoma namos nadarin