شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
27 October 2016
حداد‌عادل، رییس پیشین مجلس:

«لجاجت و خرده‌گیری عامل عدم اتحاد اصول‌گرایان»

۱۳۹۰ آذر ۰۶

خبر / رادیو کوچه

غلامعلی حداد‌عادل، رییس پیشین مجلس و از چهره‌های اصلی جبهه متحد اصول‌گرایان ایران، از گروه‌هایی که به گفته او با «لجاجت و خرده‌گیری بی‌جهت» مانع از اتحاد اصول‌گرایان در انتخابات مجلس می‌شوند، به تندی انتقاد کرده است.

آقای حداد عادل روز شنبه، 26 نوامبر، در گردهمایی سراسری جبهه متحد اصول‌گرایان هشدار داد که چنین روی‌کردی می‌تواند به شکسته شدن رای اصول‌گرایان و از دست دادن اکثریت مجلس توسط آنان و تشکیل مجلسی شبیه مجلس ششم بینجامد که اکثریت آن با اصلاح‌طلبان بود.

این در حالی است که بسیاری از چهره‌های اصلی جناح اصلاح‌طلب در زندان یا حصر خانگی به سر می‌برند و دو حزب اصلی این جناح توسط دولت و قوه قضاییه غیر‌قانونی اعلام شده‌اند.

از سویی دیگر برخی از اصلاح‌طلبان از عدم تمایل در انتخابات مجلس در صورت آزاد نشدن زندانیان سیاسی خبر داده‌اند.

آقای حداد عادل با یادآوری فشارهای بین‌المللی به ایران گفت که انتخابات مجلس آینده باید به شکلی برگزار شود که «نمایندگان ملتزم به خط امام و رهبری» در آن اکثریت داشته باشند.

او گفت که اصول‌گرایان باید از مسلط شدن آن‌چه وی «جریان فتنه و جریان انحرافی» در مجلس آینده جلوگیری کنند.

از سوی دیگر و با توجه به حمایت چهره‌های پرنفوذی چون محمدتقی مصباح یزدی از جبهه پایداری، منسوب به مسوولان پیشین دولت نهم، گفته می‌شود رای وفاداران به دولت جمهوری اسلامی بین نامزدهای این جبهه و نامزدهای جبهه متحد اصول‌گرایان تقسیم می‌شود.

احتمال می‌رود مخاطب انتقادات آقای حداد‌عادل اعضای جبهه پایداری هستند که تاکنون از پذیرفتن ساز و کار حاکم بر جبهه متحد اصول‌گرایان و پیوستن به آن‌ها خودداری کرده‌اند.

اعضای جبهه پایداری خواهان داشتن سهم بیش‌تر در کمیته‌های جبهه متحد اصول‌گرایان و حذف نمایندگان علی لاریجانی و محمدباقر قالیباف از آن بودند که مورد موافقت جبهه متحد قرار نگرفت.

بیشتر بخوانید:

«جریان‌های مخالف نظام برای انتخابات برنامه دارند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,