Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
رییس مجلس شورای اسلامی:

«برکناری وزیر اقتصاد کم‌هزینه‌ترین راه برای بحران اختلاس است»

2011 December 01

خبر / رادیو کوچه

رییس مجلس شورای اسلامی، روز چهارشنبه، 30 نوامبر، در مصاحبه‌ای با خبرنگاران عنوان کرد که در جلسه سران قوا درباره چگونگی رسیدگی به پرونده فساد مالی، یکی از نظرات مطرح شده برکناری وزیر اقتصاد بود که افکار عمومی آن را می‌پذیرفت.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی، گفت: «خود این سه هزار میلیارد یک شوک بزرگ بود. اگر دولت می‌پذیرفت که وزیر اقتصاد را برکنار کند هزینه کم‌تر می‌شد.»

او روشن نکرده است که پیشنهاد برکناری وزیر اقتصاد توسط کدام یک از سران قوا مطرح شده است.

رییس جمهوری، رییس مجلس و رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی در جلساتی که گاه با پوشش خبری برگزار می‌شود، مسایل حکومتی را بررسی و در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری می‌کنند.

آقای لاریجانی در مورد استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس گفت: «هزینه‌های استیضاح یک چالش جدید ایجاد کرده بود. لذا سبک و سنگین کردیم و دیدیم می‌شود این هزینه‌ها را زیاد نکرد. وزیر اقتصاد هم آمد و گفت که اگر قصوری شده من عذر می‌خواهم.»

استیضاح آقای حسینی به ماجرای اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی از شبکه بانکی ارتباط داشت و نمایندگان استیضاح‌کننده، وزیر دارایی را به کوتاهی در شناسایی و پیش‌گیری از این اختلاس متهم کرده بودند.

به گفته مقامات قضایی، پرونده این ماجرا در حال حاضر در دست بررسی است و دادستان کل کشور و مسوول پیگیری این پرونده، گزارش‌هایی را از نحوه پیش‌رفت کار ارایه کرده هر چند به دستور آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، رسانه‌های همگانی از پی‌گیری و انتشار گزارش‌های مستقل در این زمینه منع شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت ۲۷ نفر دیگر در ارتباط با پرونده اختلاس در ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,