Saturday, 18 July 2015
25 January 2021
مایکروسافت اعلام کرد در سال آینده اتفاق خواهد افتاد

«پایان عمر ویندوز ایکس‌پی»

2009 December 18

مایکروسافت اعلام کرده است که سال آینده، به پشتیبانی خود از ویندوز ایکس‌پی سرویس پک 2 و هم چنین ویندوز ۲۰۰۰ پایان خواهد داد.

به گزارش مجله اینترنتی پریانا، مایکروسافت اعلام کرده است که سال آینده، به پشتیبانی خود از ویندوز ایکس‌پی سرویس پک ۲، و هم چنین ویندوز ۲۰۰۰ پایان خواهد داد.

این شرکت به کاربران پیشنهاد کرده است ویندوز خود را به ویندوز ایکس‌پی سرویس پک ۳ یا ویندوز ویستا و یا در صورت تمایل به نسخه‌ی 7 ویندوز ارتقا دهند.

این اتفاق قرار است در ۱۳ جولای ۲۰۱۰/ 24ام تیرماه 1389 روی بدهد و پس از آن هیچ نسخه به روزی برای این ویندوز‌ها منتشر نخواهد شد.

20108_287_danesh1

مایکروسافت به کاربران ویندوزهای ایکس‌پی و ۲۰۰۰ پیشنهاد می‌دهد که با استفاده از راهنمای آنلاین ویندوزهای خود را به نسخه‌ی۷، ویندوز سرور ۲۰۰۳ یا ویندوز سرور ۲۰۰۸ ارتقا دهند.

مطابق آمار ویندوز ایکس‌پی حدود ۶۹ درصد بازار سیستم‌های‌عامل، ویستا ۱۸.۵۵ درصد و ویندوز نسخه‌ی۷ فقط ۵ درصد این بازار را در اختیار دارند.

البته کاربرانی که ویندوز خود را به ویستا ارتقا می‌دهند، باید بدانند که مایکروسافت قرار است فقط تا سال ۲۰۱۲ /1391 از این ویندوز پشتیبانی کند و برنامه‌ای برای تمدید این زمان ندارد، در ضمن کاربران ویندوز ایکس‌پی خوشحال خواهند شد اگر بدانند که طبق برنامه‌ی مرکز پشتیبانی مایکروسافت این نسخه (ایکس‌پی سرویس پک ۳) تا سال ۲۰۱۴ /1393 قابلیت به‌روزرسانی و پشتیبانی را خواهد داشت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,