Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
رییس جمهوری سوریه:

«من مسوول هیچ خون‌ریزی در سوریه نیستم»

2011 December 07

خبر / رادیو کوچه

بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، در مصاحبه با یک کانال تلویزیونی آمریکایی، شام‌گاه سه‌شنبه، 7 دسامبر، تاکید کرد وی مسوول خشونت‌ها و خون‌ریزی‌هایی که نیروهای وی علیه مخالفان به کار می‌برند‌، نیست.

به گزارش ای‌بی‌سی‌ نیوز، بشار اسد هنگام توضیح موضع خویش نسبت به حوادث جاری در این کشور گفت‌: «من فقط رییس جمهوری هستم‌، مالک کشور نیستم‌. هم‌چنین کسانی که دست به این کارها می‌زنند نیروهای من نیستند.»

بشار اسد هم‌چنین تاکید کرد: «بین به‌کارگیری سیاست سرکوب عمدی و ارتکاب برخی اشتباه‌ها توسط برخی مسوولان تفاوت وجود دارد. تفاوت بسیار است.»

در همین حال مارک تونر سخن‌گوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد بشار اسد فرصت‌های بسیاری را از دست داده است.

تونر افزود‌: «این بسیار احمقانه است که دیگران را نادان بشمارد و جرات کند تا بگوید وی در کشور خویش مسوولیت ندارد. او جز سرکوب وحشیانه مخالفان مسالمت‌آمیز کاری نمی‌کند.»

لازم به اشاره است این نخستین مصاحبه‌ای است که رییس جمهوری سوریه با یک رسانه غربی برای دفاع از عمل‌کرد خود انجام داده است.

 بیشتر بخوانید:

 «بازگشت سفیران فرانسه و آمریکا به سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۲ Comments


  1. nima
    1

    این مردک یا خیلی دیوانه هست یا خیلی بیشعور یاخیلی نادان یا خیلی احمق یا خیلی پفیوز یا خیلی مادر……… یا تمام این جملاتی که شمردم وشاید بیشتر از این باشه که مردم دنیا را نادان فرض کرده .این دیکتاتور روی دست همه زده


  2. shamim
    2

    اره اروای عمه ات یکی تو مسول خونریزی ها نیستی یکی خامنه ای . شما دو تا را باید از ته در زد.