Saturday, 18 July 2015
27 January 2021
مهدی کروبی:

«برای زندان رفتن آماده‌ام»

2009 December 18

مهدی کروبی نامزد معترض به انتخابات ریاست جمهوری در مصاحبه‌ای با جان لاین خبرنگار بی بی سی در تهران تاکید کرد که با وجود محدودیت‌های اعمال شده از سوی قوه قضائیه هم چنان پی‌گیر مطالبات مردم است.
به گزارش جرس، کروبی با اشاره به این محدودیت‌ها از جمله بستن دفتر کار او، توقیف روزنامه اعتماد ملی، هم‌چنین پلمب دفتر حزب اعتماد ملی و جلوگیری از اجتماعات حزبی، گفت: «وقتی قوه قضاییه می‌آید دفتر مرا می‌بندد، مدارک مرا می‌برد و شاهدان مرا تحت فشار قرار می‌دهد، با این اقدامات صحت گفته‌های مردمی که با من صحبت کرده اند، برایم بیشتر روشن می‌شود.»
کروبی در ادامه گفت: «آغاز حرکت اعتراض‌ها به انتخابات بود. با شدت گرفتن برخورد دولت، شعارها هم طی این 6 ماه شدت گرفت و تعداد معترضین افزوده شد.»
وی افزود: «از ابتدای زمانی که انتخابات تایید شد، من بر این باور بودم که این دولت 4 سال دوره خود را تمام نخواهد کرد. الان هم با زور و فشار به حیاتش ادامه می‌دهد.
دولت با مشکلات عدیده سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مواجه است. اگر در روز رای گیری وزرای پیشنهادی کابینه، آن پیام آقای خامنه‌ای به مجلس نرسیده بود در روز رای اعتماد 8-9 وزیر حتمن می افتادند.»
کروبی در پایان این گفت و گو درخصوص احتمال بازداشت خود گفت؛ «البته هیچ کس از از زندان رفتن خشنود نیست ،آن‌هم زندانی شدن توسط نظامی که خود فرد در شکل گیری آن نقش داشته باشد. ولی به هر حال اگر این اتفاق بیفتد، برای بازداشت و دستگیری آماده‌ام.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,