Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
پس از تمصیم‌گیری کابینه ژاپن،

«تحریم ۱۰۰ شرکت ایرانی توسط ژاپن»

2011 December 10

خبر / رادیو کوچه

هم‌زمان با افزایش فشارهای بین‌المللی بر جمهوری اسلامی در خصوص برنامه هسته‌ای این کشور و  گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دولت ژاپن نیز روز جمعه، 9 دسامبر، تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کابینه ژاپن در جلسه امروز اعلام کرد که نام بیش از ۱۰۰ فرد و گروه ایرانی را به لیست تحریمی خود اضافه کرده است.

به این ترتیب شمار افراد و شرکت‌های ایرانی مورد تحریم ژاپن، که اموال آن‌ها در این کشور مسدود می‌شود، به بیش از ۳۰۰ مورد رسید.

دولت ژاپن هم‌چنین با ممنوع کردن ارتباط مالی با سه بانک دیگر ایرانی، شمار بانک‌های تحریم‌شده ایرانی را به ۲۰ بانک رساند.

این در حالی است که تحریم‌های تازه ژاپن شامل بخش انرژی ایران نخواهد شد.

وزیر اقتصاد و تجارت ژاپن هشدار داد که این کشور باید نسبت به هرگونه توقف صادرات نفت خام با احتیاط برخورد کند. ایران چهارمین تامین‌کننده نفت ژاپن است.

اما ژاپن تاکید کرد که سرمایه‌گذاری‌های تازه در صنعت نفت و گاز ایران را تعلیق خواهد کرد. ژاپن بعد از چین و هند سومین واردکننده بزرگ نفت خام از ایران است.

تحریم‌های تازه ژاپن علیه ایران شامل ۱۰۶ شرکت و سازمان، یک فرد و سه بانک ایرانی می‌شود. با اضافه شدن تحریم‌های تازه، در مجموع ۲۶۷ شرکت، ۶۶ فرد و ۲۰ بانک ایرانی در فهرست تحریم‌های ژاپن قرار گرفتند.

لازم به اشاره است پیش‌تر اتحادیه اروپا نیز به منظور افزایش فشار بر دولت ایران برای هم‌کاری شفاف‌تر با آژانس هفته گذشته، تحریم‌های سخت‌گیرانه‌تری علیه ایران وضع کرد و تهدید کرد که در مرحله بعد ممکن است به تحریم خرید نفت ایران رو بیاورد.

 بیشتر بخوانید:

«تلاش دولت اوباما برای تضعیف تحریم‌های ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,