Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
اباذر نوری‌زاد به رادیو کوچه اظهار کرد:

«ویدئو نوری زاد ساخته‌گی است»

2011 December 11

خبر ویژه / رادیو کوچه

به دنبال انتشار ویدیویی از محمد نوری‌زاد که وی را در صحنه‌هایی از زندان نشان می‌دهد. «اباذر نوری‌زاد» فرزند وی به رادیو کوچه گفت، فیلم‌ها بخشی از یک پروژه داستانی بوده است که توسط عوامل امنیتی از منزل آن‌ها ربوده شده بود.

این فیلم هفت دقیقه‌ای با یک روایت به طور کامل سینمایی به توضیح در مورد وضعیت آقای نوری‌زاد در زندان می‌پردازد و با استناد به بخش‌هایی از این فیلم که به نظر می‌رسد نما‌هایی در زندان انفرادی است سعی دارد رفتارهای وی را ساختگی و با برنامه‌ریزی قبلی نشان دهد.

اگر چه فیلم مزبور سعی در تداعی این دارد که بخش‌هایی از فیلم از زندان خارج شده است، اما اباذر نوری‌زاد می‌گوید تمامی صحنه‌های گرفته شده مربوط به بین دو تا چهار ماه پیش است که وی برای بخشی از یک پروژه سینمایی خود از پدرش گرفته و هیچ ربطی به زندان ندارد.

این فیلم‌ساز هم چنین به رادیو کوچه گفت که پیش‌تر عوامل امنیتی وارد منزل آن‌ها شده بودند و کلیه لوازم و فیلم‌های شخصی و از جمله همین فیلم‌ها را نیز از سر صحنه‌های گرفته شده که به صورت خام بوده است را بدون اطلاع از منزل  و محل برداشت‌شان ربوده‌اند.

محمد نوری‌زاد تاکنون چهارده نامه اعتراضی به رهبر جمهوری اسلامی نوشته و مدتی را در زندان انفرادی و بند عمومی به سر برده است.

برخی از اعتراض کننده‌گان می‌گویند این روش سیستم امنیتی در ایران است که متقدین را به شیوه‌های هتک حرمت از میدان به در کنند.

خبرهای بعدی را از کوچه دنبال کنید.

بیشتر بخوانید:

«محمد نوری‌زاد روزنامه‌نگار ایرانی آزاد شد»

ویدئو:

«سواستفاده از تصاویر محمد نوری‌زاد»

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,