Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
پس از تغییر حکم تعلیقی به تعزیری در دادگاه،

«انتقال یزدان‌نیا، فعال دانش‌جویی مازندران به زندان»

2011 December 11

خبر / رادیو کوچه

به گزارش منابع دانش‌جویی، از مازندران، روز شنبه، 10 دسامبر، مازیار یزدان‌نیا، فعال دانش‌جویی دانش‌گاه مازندران جهت گذراندن دوران محکومیت خود که به تایید دادگاه تجدیدنظر نیز رسیده، خود را به دادگاه انقلاب شهرستان بابلسر معرفی کرده است.

بر اساس این گزارش رسیده به رادیو کوچه، مازیار یزدان‌نیا دانش‌جوی ورودی 85 دانش‌گاه مازندران در تاریخ 26 ‌خرداد ماه سال 88 توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و یک ماه در انفرادی اداره  اطلاعات ساری به سر برده بود. هم‌چنین این فعال دانش‌جویی پس از انتخابات ریاست جمهوری به یک ترم محرومیت از تحصیل نیز محکوم شده بود.

بنابر این گزارش‌، مازیار یزدان‌نیا از سوی شعبه‌ی 101 دادگاه انقلاب بابلسر‌ به 14 ضربه شلاق و 6 ماه حبس تعزیری محکوم شد اما در دادگاه تجدید نظر به وی اعلام شد که حکم در دادگاه تجدید‌نظر تعلیقی شده است.

با وجود گذشت بیش از دو سال از دادگاه تجدید نظر هفته‌ی گذشته به وی اطلاع داده شد که احکام صادر شده از تعلیقی به تعزیری تغییر یافته است.

پیش‌تر نیز علی عباسی و رحمان یعقوبی دو فعال دانش‌جویی دانش‌گاه مازندران در روز شنبه، 3 دسامبر، و در آستانه روز دانش‌جو در ایران، برای پی‌گیری پرونده‌‌ خود به دادستانی بابلسر مراجعه کرده بودند که توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.

حکم این دو نیز بر اساس اعلام دادگاه تجدیدنظر پس از گذشت دو سال از تعلیفی به تعزیری تغییر یافته بود.

 بیشتر بخوانید:

«بازداشت دو فعال دانش‌جویی دانش‌گاه مازندران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,