Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
وزارت خزانه‌داری آمریکا:

«تحریم دو فرمانده ارشد نظامی ایران از سوی آمریکا»

2011 December 14

خبر / رادیو کوچه

روز سه‌شنبه، 13 دسامبر، به وقت واشینگتن، ایالات متحده دو فرمانده ارشد نظامی جمهوری اسلامی را به اتهام آن‌چه نقض حقوق بشر خوانده، در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد حسن فیروزآبادی، فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و عبداله عراقی، معاون نیروی زمینی سپاه پاسداران را در «حمایت از خواسته مردم ایران برای برقراری عدالت و پاسخ‌گو کردن مسوولان»، تحریم کرده است.

این تحریم به معنی مسدود کردن اموال این دو نفر در آمریکا، منع ورودشان به این کشور و ممنوعیت معامله اتباع ایالات متحده با آن‌هاست.

به گفته مایکل پاسنر، دست‌یار وزیر خارجه آمریکا در امور دموکراسی، حقوق بشر و کارگران، تحریم این دو فرمانده نظامی ایرانی «بیان‌گر تعهد آمریکا برای پاسخ‌گو کردن» مقام‌های جمهوری اسلامی ناقض حقوق بشر است.

عبداله عراقی در ناآرامی‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری فرماندهی سپاه تهران بزرگ را عهده‌دار بود.

آقای پاسنر گفت: «ما به شهروندان ایران کمک می‌کنیم تا حکومت خود را بر اساس قوانین این کشور و کنوانسیون‌های بین‌المللی، در قبال حفاظت از حقوق بشر پاسخ‌گو کنند.»

تحریم حسن فیروزآبادی و عبداله عراقی بر اساس دستورالعمل اجرایی سپتامبر ۲۰۱۰ باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، انجام می‌شود که با هدف مجازات مقام‌های شرکت‌کننده در سرکوب معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران و وقایع پس از آن صادر شد.

بیشتر بخوانید:

«سال آینده میلادی با تحریم ایران آغاز می‌شود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,