Saturday, 18 July 2015
22 October 2020
اوباما از سربازان آمریکایی جنگ عراق استقبال کرد،

«عراق خواستار کمک آمریکاییان در روند بازسازی شد»

2011 December 15

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، 14 دسامبر، نوری مالکی، نخست وزیر عراق که در آمریکا به‌سر می‌برد، در ملاقات با بازرگانان و صاحبان صنایع آمریکایی از آنان خواسته است در بازسازی و توسعه عراق، به این کشور کمک کنند.

‌وی هم‌چنین افزوده است: «با خروج نظامیان آمریکایی اینک شرکت‌های آمریکایی به جای ژنرال‌ها در خط مقدم جبهه نبرد برای ساختن آینده عراق قرار گرفته‌اند.»

آقای مالکی گفت که اگرچه نفت هم‌چنان مهم‌ترین بخش سرمایه‌پذیر برای خارجیان است، اما بخش‌های دیگری مانند مراقبت‌های پزشکی، ارتباطات، مسکن و راه سازی و خدمات مالی نیز امکانات نامحدودی را در اختیار شرکت‌های آمریکایی قرار می‌دهد.

در حال حاضر، میزان سرمایه‌گذاری ایالات متحده در عراق اندکی بیش از ده درصد کل سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور است و آقای مالکی، که هم‌راه با وزیران اقتصادی کابینه خود به آمریکا رفته، خواستار افزایش قابل توجه در این میزان است.

از سویی دیگر هم‌زمان با سفر نخست وزیر عراق به آمریکا، باراک اوباما، رییس جمهوری این کشور، در مراسم ویژه خوش‌آمد‌گویی به سربازان بازگشته از جنگ عراق گفت که سربازان آمریکایی با افتخار آمریکا را ترک کردند و اکنون سرنوشت عراق به دست مردم این کشور سپرده شده است.

او که در جمع سربازان در کارولینای شمالی سخن می‌گفت پایان جنگ عراق را نقطه عطفی در تاریخ آمریکا ارزیابی کرد.

 بیشتر بخوانید:

«ملت سوریه به دنبال آزادی و دموکراسی است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,