Saturday, 18 July 2015
18 May 2021

«بی‌خبری مطلق از مجید توکلی»

2009 December 19

یکی از اعضای خانواده مجید توکلی، فعال دانشجویی بازداشت شده در روز ۱۶ آذر در تهران، می‌‌گوید با گذشت بیش از ده روز از بازداشت او، خانواده‌اش هیچ خبری از نهاد بازداشت کننده و محل بازداشت آقای توکلی ندارند.

به گفته برادر آقای توکلی، وکیل مجید توکلی نیز به دادگاه مراجعه داشته اما به او نیز اطلاعی از وضعیت موکلش داده نشده است.

علی توکلی، برادر مجید توکلی، به بی بی سی گفت خانواده او در این ده روز دو بار به دادگاه انقلاب مراجعه کرده‌اند که هر بار پاسخی به آنها داده نشده و آن‌ها هنوز نمی‌دانند مجید توکلی را چه نهادی بازداشت کرده و در چه محلی زندانی است.

به گفته برادر آقای توکلی، وکیل مجید توکلی نیز به دادگاه مراجعه داشته اما به او نیز اطلاعی از وضعیت موکلش داده نشده است.

مجید توکلی، دانشجوی اخراجی دانشگاه امیر کبیر و عضو سابق انجمن اسلامی این دانشگاه است که روز ۱۶ آذر در تجمع اعتراضی دانشجویان در این دانشگاه سخنرانی کرد و بعد از خروج از دانشگاه بازداشت شد.

به گفته شاهدان عینی مامورانی که مجید توکلی را بازداشت کردند او را در هنگام بازداشت به شدت کتک زدند.

ساعاتی بعد از بازداشت مجید توکلی، خبرگزاری‌های فارس و ایرنا با انتشار عکس‌هایی از آقای توکلی که مقنعه آبی و چادر سیاه بر سر داشت ادعا کردند که او بعد از سخنرانی‌اش با پوشیدن این لباس قصد فرار از دانشگاه را داشته است.

علی توکلی گفت به گفته شاهدان عینی، مجید توکلی هنگام سخنرانی کاپشن سرمه‌ای بر تن داشته و برای بیرون رفتن از دانشگاه یک کاپشن کرم رنگ پوشیده است و هنگام بازداشت هم همین لباس را بر تن داشته است.

علی توکلی گفت: «هدف از انتشار این عکس‌ها خرد کردن مجید بود. آن‌ها می‌خواهند او را بترسانند. اما اگر قرار بود بترسد نمی‌رفت در دانشگاه سخنرانی کند.»

انتشار عکس مجید توکلی با چادر واکنش‌های گسترده‌ای از جانب مخالفان دولت ایران در پی داشت.

تعداد زیادی از مردان حامی جنبش اعتراضی موسوم به جنبش سبز، با بر سر کردن حجاب و انتشار عکس‌هایشان با آقای توکلی اعلام همبستگی کردند. پیام آن‌ها این بود که حجاب زنانه را مایه تحقیر نمی‌دانند که انتشار عکس‌های مجید توکلی با حجاب زنانه باعث تحقیر او شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,