Saturday, 18 July 2015
05 December 2023
هم‌زمان با اعلام سفر ناظران اتحادیه عرب،

«صدویازده کشته در درگیری‌های اخیر سوریه»

2011 December 21

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، 21 دسامبر، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد ارتش این کشور روز گذشته در منطقه‌ای در ادلب دست‌کم 111 تن را کشته و تعدادی را نیز زخمی کردند. این کشتار هم‌زمان با اعلام سفر ناظران اتحادیه عرب به سوریه روی داده است.

به گزارش الجزیره، پیش از این منابع مخالفان اعلام کردند تعداد کشته‌شدگان در این منطقه 84 تن بود. تاکنون نیز از تعداد مجروحان اطلاعات دقیقی منتشر نشده است.

دیده‌بان حقوق بشر در ادامه گزارش خود آورده است که تمامی قربانیان حادثه روز سه‌شنبه، غیرنظامی و تنها 52 تن از این قربانیان قابل شناسایی بودند.

در همین حال نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب تاکید کرد اولین گروه از نمایندگان اتحادیه عرب تا پایان ماه جاری به سوریه سفر می‌کند.

هم‌چنین سازمان مردمی انقلاب سوریه اعلام کرد بامداد روز چهارشنبه چهار نفر بر اثر شلیک نظامیان به سمت یک خودروی حامل فعالان مخالف نظام در نزدیکی دمشق کشته شدند.

از سوی دیگر بشار اسد رییس جمهور سوریه قانونی را به تصویب رسانده که به موجب آن کسانی که به «تروریست‌ها» اسلحه بفروشند با حکم اعدام مواجه می‌شوند.

این قانون در حالی صادر می‌شود که گزارش‌های متعددی از گسترش قاچاق اسلحه در سوریه منتشر شده است.

در همین حال نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد ناظران این سازمان تا پایان سال جاری وارد سوریه می‌شوند.

او تاکید کرد 30 تن از نمایندگان این اتحادیه روز پنج‌شنبه به سوریه سفر می‌کنند تا مقدمات حضور ناظران را فراهم کنند.

این گروه شامل 30 کارشناس مسایل نظامی و مدنی هستند و به ریاست سمیر سیف، معاون دبیرکل اتحادیه عرب به دمشق سفر خواهند کرد.

پس از آن قرار است ناظران اتحادیه عرب به ریاست سرلشکر محمد احمد مصطفی الدابی از مقامات نظامی و سیاسی سودان که پیش از این به عنوان هماهنگ‌کننده بین خارطوم و سازمان ملل عمل کرده بود از مناطق مختلف سوریه بازدید کنند.

بیشتر بخوانید:

«سفر ناظران اتحادیه عرب به سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,