Saturday, 18 July 2015
28 September 2021

«گزارشی ازاجرای حکم اعدام زندانیان در زندان دیزل آباد »

2009 December 20

در طی ماه‌های گذشته نزدیک به 15 مورد اجرای حکم اعدام در زندان دیزل آباد کرمانشاه صورت پذیرفته است ولی به دلیل شرایط امنیتی حاکم بر این زندان تا به امروز اسامی این افراد از سوی نهادهای دولتی و حتی نهادهای مدافع حقوق بشری اعلام نشده است.
به گزارش واحد زندانیان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران و  با پی‌گیری واحد زندانیان  اسامی چهار نفر از کسانی که از ابتدای امسال تا به امروز اعدام شده‌اند ولی هیچ‌گونه اطلاع رسانی در مورد آن‌ها نشده است به شرح زیر است:
1.    جلال بهرامی متهم به سرقت مسلحانه منجر به قتل در سال 86 دستگیر شده است و حکم وی در اوایل امسال در زندان دیزل آباد اجرا شده است.
2.    الهیار ملکی متهم به قتل عمد، چندین سال را در زندان به سر می‌برد و طی چندین ماه گذشته حکم اعدام وی در زندان اجرا شده است.
3.    علیرضا محمد پور متهم به قتل عمد، چندین سال را در زندان به سر می‌برد و طی ماه‌های گذشته حکم وی در زندان اجرا شده است.
4.    اکبر شریفی متهم به قتل عمد، چندین سال را در زندان به سر می‌برد و طی ماه‌های گذشته حکم اعدام وی اجرا شده است.
اسامی دیگر اعدام شده‌گان امسال هنوز مشخص نشده است.
بنابر اطلاعات به دست آمده یکی از قضات اجرای احکام دادگستری کرمانشاه به نام قاضی نجار در اجرای سریع حکم اعدام ده‌ها تن از زندانیان محکوم به اعدام در زندان دیزل آباد نقش مستقیم داشته است به گونه‌ای که وی بارها جلساتی با محکومین به اعدام را در نماز خانه این زندان برگزار و اعلام کرده است که دولت به اندازه‌ی کافی بودجه برای سیر کردن محکومین به اعدام ندارد و سازمان‌ زندان‌ها حاضر نیست نان مفت به این زندانیان بدهد و از آن‌ها خواسته در اسرع وقت یا رضایت شاکیان خود را به جای آورند و یا این‌که باید هر روز منتظر اعدام یکی از زندانیان باشند.
گفته می‌شود قاضی نجار بارها در پاسخ خانواده‌ های محکومین به اعدام که از وی برای گرفتن رضایت از اولیای دم و یا برای عفو زندانیان مواد مخدری محکوم به اعدام کمک خواسته‌اند، گفته است انشاء الله زندانی آن‌ها در آینده‌ای نزدیک اعدام خواهد شد و خانواده‌های آن‌ها نیز از سرگردانی نجات خواهند یافت!
لازم به ذکر است در زندان مرکزی کرمانشاه نزدیک به 2 هزار و هفتصد زندانی نگه‌داری می‌شود و در بین آن‌ها حدود 100 نفر محکوم به اعدام هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,