Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
16 کشته در دو روز گذشته در حمص،

«محاصره و بمباران شهر حمص توسط ارتش سوریه»

2011 December 25

خبر / رادیو کوچه

فعالان سوری، روز یک‌شنبه، 25 دسامبر، از محاصره شهر حمص، توسط نیروهای ارتش به وسیله تانک و ادوات سنگین نظامی خبر دادند. شهر حمص از کانون مخالفان بشار اسد، رییس جمهوری سوریه از آغاز تظاهرات در این کشور بوده است.

به گزارش الجزیره، ساکنان حمص در تماس با رسانه‌ها از محاصره چهل و هشت ساعته این شهر از روز جمعه خبر داده و اعلام کردند در دو روز گذشته ارتش سوریه به بمباران مناطق مختلف حمص پرداخته است.

به گفته یکی از شاهدان عینی در بمباران روزهای اخیر دست‌کم 16 تن کشته و عده‌ای نیز زخمی شده که حال مجروحان نیز وخیم است.

هم‌چنین روز شنبه، اجساد چهار شهروند حمص که پیش‌تر بازداشت شده بودند یافت شده و گفته می‌شود که این افراد تحت شکنجه قرار داشته‌اند.

فعالان حقوق بشری سوریه اعلام کردند که به جز حمص دست‌کم 28 تن نیز روز شنبه در دیگر شهرهای سوریه جان باختند.

در همین حال رییس ناظران اتحادیه عرب محمد الدابی روز گذشته وارد دمشق شد تا برای آغاز به کار ناظران این سازمان زمینه‌سازی کند.

قرار است روز دوشنبه حدود 50 تن از ناظران عرب وارد سوریه شوند تا از نزدیک اوضاع این کشور را بررسی کنند.

اتحادیه عرب نیز در قاهره یک اتاق عملیات تشکیل داده است تا گزارش‌های ناظران را دریافت کند و برای بررسی در اختیار مقامات این سازمان قرار دهد.

ناظران قرار است فعالیت خود را از دمشق آغاز کنند سپس به حمص و سایر مناطق این کشور منتقل شوند.

بر اساس توافقات دوجانبه دولت سوریه حق دارد پیش از ارسال گزارش‌ها آن‌ها را مشاهده کند اما حق ندارد در گزارش‌های ناظران دست به تغییر بزند.

هم‌چنین ناظران قرار است گزارش‌های روزانه بر اساس مشاهده و تصویربرداری از نیروهای نظامی‌، خودروها و تانک‌ها در شهرهای مختلف و تظاهرات مردمی تهیه کنند و از زندان‌ها و بیمارستان‌های این کشور بازدید کنند.

اتاق عملیات در قاهره نیز اطلاعات وارده از سوی کمیته هماهنگی انقلاب و شورای ملی سوریه را در اختیار ناظران قرار خواهد داد تا بر اساس این اطلاعات از مناطق مختلف سوریه بازدید کنند.

 بیشتر بخوانید:

 «بیش از یک‌صد و چهل کشته و زخمی در انفجارهای دمشق»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,