Saturday, 18 July 2015
15 January 2021

«اطلاعیه دفتر تحکیم به مناسبت درگذشت آیت‌الله منتظری»

2009 December 21

اطلاعیه دفتر تحکیم وحدت به مناسبت درگذشت آیت لله العظمی منتظری
دفتر تحکیم وحدت به مناسبت در گذشت مرحوم ایت الله منتظری اطلاعیه مهمی صادرکرد.
در این اطلاعیه ضمن تسلیت فوت آیت الله العظمی منتظری ، از دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور دعوت شده که مراسم عزاداری فقدان این چهره ارزشمند را در « دهه سبز حسینی » دردانشگاه های سراسر  کشور بر پا دارند.
متن کامل این اطلاعیه رت در ادادمه میخوانید:
بسم الله الرحمن الرحیم
درود خدا بر روان ان ازاد مردی که تا در این دنیا بود خدا در نظرش بود.
بت نبود
بت نساخت
در مقابل غیر خدا کرنش نکرد
حق گفت ،حق گو و حق طلب بود و عمرگرانقدر خود را در راه مبارزه با ظلم و استبداد سپری نمود.
مردی که با نمایش چهره ای رحمانی از دین اسلام به مردم ،جوانان و دانشجویان درس ازادگی و پشت پا زدن به قدرت را اموخت.
هرگز نمیرد انکه دلش زنده شد به عشق           ثبت است بر جریده عالم دوان ما
ضایعه درگذشت مرجع عالی قدر حضرت ایت الله العظمی منتظری مدافع حقوق و کرامت انسان ها و شرف حوزه های علمیه و ابروی دیانت ،پناه مظلومان و دل شکستگان را به خانواده محترم ایشان و نیز علمای اسلام و مراجع عالیقدر عظام به ویژه حضرات ایات صانعی و بیات زنجانی و نیز ملت شریف ایران و مسلمانان و همه ازادگان جهان تسلیت عرض می نماییم.
از عموم دانشجویان به ویژه اعضای محترم انجمن های اسلامی دانشگاه های سراسر کشور دعوت می نماییم به نحوی شایسته مراسم عزاداری فقدان این چهره ارزشمند را در دهه سبز حسینی در سراسر دانشگاه های کشور بر پا دارند.
برخی در اوج قدرت سیاسی می میرند و برخی در اوج قدرت اجتماعی و مردمی. برخی کوچک و حقیر می میرند و برخی بزرگوارانه و بزرگ. منتظری نه قصد قهرمانی داشت و نه قصد و نیت قدرت، تنها بزرگی خودش و انسانی که می شناخت را حفظ کرد و در دامان و قلب های همین انسان ها بزرگوارانه راه زندگی ابدی را در پیش گرفت.
روحش شاد و یادش پر رهرو باد.

اطلاعیه اساتید دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت درگذشت آیت‌الله منتظری
جمعی از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تسلیت به‌مناسب فوت آیت‌الله‌العظمی منتظری به علاقه‌مندان به کرامت و آزادگی انسان، کلاس‌های بعد از ظهر روز یکشنبه این دانشکده را تعطیل اعلام کردند.
بر اساس این گزارش در این اطلاعیه آمده است:
السلام علیک یا اباعبدالله و انالله و انا علیه راجعون
در آستانه عاشورای حسینی، حضرت آیت‌الله‌العظمی حسین منتظری، یکی از مراجع شیعیان،بزرگ‌مرد ایران‌زمین با نام نیک و خاطری پرافتخار به حکم عالی شریفه «کل نفس‌ ذائقه موت» جان به جان آفرین تسلیم سپرد و علاقه‌مندان به کرامت و آزادگی انسان را با اندوه فراوان مواجه ساخت.
جمعی از اساتید و اعضای هیئع علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی ضمن عرض تسلیت به علاقه‌مندان و شیفتگان مرام حسینی که همان آزادی و آزادگی است، برای گرامی‌داشت این عالم فرهیخته و خوشنام، در عین حضور در دانشکده، کلاس‌های بعد از ظهر روز یکشنبه را تعطیل اعلام می‌دارند.
بنا بر این گزارش، یکی از فعالان دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی نیز به خبرنگار ما گفت: کلاس‌های دانشکده حقوق به‌کلی تعطیل شده و انجمن اسلامی دانشجویان این دانشکده نیز تصاویر آیت‌للله منتظری را در دانشگاه نصب کرده‌اند.
وی افزود: تعدادی از دانشجویان و اساتید هم‌اکنون آماده اعزام برای حضور در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله منتظری هستند و برنامه‌هایی نیز در نظر گرفته شده که در روزهای بعد برگزار می‌شود

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,