شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
01 September 2016
چرا و با چه هدفی؟

«تخریب رضا پهلوی به عنوان یک فعال»

۱۳۹۰ دی ۰۶

تذکار از رادیو کوچه: یکی از سیاست‌های کاری در رادیو کوچه انتشار نظرها و نامه و ایده‌های خوانندگان است. بی‌شک رادیو کوچه تایید و یا تکذیبی بر این مطالب ندارد. اما با توجه به روش این رسانه، اگر منطبق با اصول کاری رادیو باشد -که در بخش‌هایی به این نکات اشاره شده است- آن را منتشر خواهد کرد. مخاطب اینمطالبدر هر شرایطی حق دارند که نوشته‌ای در پاسخ به این نامه‌ها به رادیو ارسال کنند. بی‌شک این نوشته بی‌کم و کاست در پایگاه اینترنتی رادیو کوچه منتشر خواهد شد. برای هر نوع پاسخ به این نوشته شما می‌توانید با آدرس پست اکترونیکی: contact(at)koochehmail.com در تماس باشید.

 محمد رضوی

پس از سکوت و رخوت چند ماهه پس از حصر آقایان میرحسین موسوی و کروبی در فضای سیاسی ایران  تقاضاهای زیادی از رضا پهلوی توسط وبلاگرها برای ایجاد حرکتی در نبود این عزیزان صورت گرفت.

رضا پهلوی پس از آن اعلام کرد که با توجه به خواسته‌های وبلاگرها و افراد فعال در محیط مجازی طرح شکایتی را با کمک همه فعالین و متخصیین آماده می‌کند و آن را قبل از ارسال به دید عمومی می‌گذارد و از همگان برای این موضوع کمک خواست و پیش‌نویس اقدام و نامه‌اش را به دید عمومی گذاشت.

 این اقدام که با استقبال گسترده و عکس‌العمل وبلاگرها و کاربران در محیط مجازی هم‌راه شد٫ در همان زمان با سکوت مطلق و سوال برانگیز فعالین نامدار مواجه شد، این مدت‌ها قبل از آن بود که این شکایت در کنفرانس مطبوعاتی اعلام شود.

پیشنهادات زیادی برای اصلاح این شکایت در همان زمان تحت عنوان کلمه کلیدی خاصی در اینترنت و بیشتر توسط کاربران عادی مطرح شد‌.. ظاهرن تنها فرد شناخته شده‌ای که در آن زمان برای کمک به آقای پهلوی اعلام آمادگی می‌کند، آقای مصطفایی بوده است.

این پیشنهاد در آن زمان به طور مشخصی به شکایت از شخص خامنه‌ای به عنوان آمر و مسوول اصلی جنایات و ارسال به شورای امنیت اشاره کرد.

این نامه حدودن ۲ ماه به صورت Draft یا پیش‌نویس به صورت گسترده بر روی اینترنت قرار داشت تا کسانی که مایل به کمک و راهنمایی در این زمینه هستند، راهنمایی های خود را صورت دهند.

بلافاصله پس از مطرح شدن رسمی این شکایت در یک کنفرانس مطبوعاتی، موجی از مخالفت با اقدام آقای پهلوی تحت عناوین زیر آغاز شد:

۱. این شکایت بی‌فایده است.

۲. این شکایت برای آقای خامنه‌ای زیاد است و  زمینه اقدام نظامی را فراهم می‌کند.

۳. آقای پهلوی قصد مطرح کردن خود را دارد.

 حال سوالی که هیچ کس در این میان جواب نمی‌دهد و نشان دهنده تخریب سازمان یافته بر علیه آقای پهلوی است، این است که مدت‌ها قبل از مطرح شدن این شکایت، پیش‌نویس شکایت و Draft آن در اختیار همگان و به صورت عمومی بوده است. چرا و به چه دلیل این افرادی که در آن زمان هیچ عکس‌العملی به نامه آقای پهلوی نشان ندادند پس از مطرح شدن رسمی این اقدام از خواب بیدار شده‌اند؟

اگر به نظر آن‌ها اقدام آقای پهلوی اشتباه بوده است، چرا در همان زمان اقدام به انتشار نقد یا صحبتی در این زمینه نکردند و کلن درخواست مشورت عمومی آقای پهلوی را نادیده گرفتند؟

این سوال بی‌جوابی است، که نشان‌دهنده تخریب سازمان یافته سیاسی (و نه الزامن نقد منصفانه) بر علیه آقای پهلوی است. طبیعتن بسیاری با نام آقای پهلوی و ریشه خانوادگی ایشان مشکل دارند و تا جایی پیش می‌روند که به ایشان به طور واضح پیشنهاد تغییر نام فامیل خود را می‌دهند. ولی این نمی‌بایست مجوزی برای تخریب حرکتی گروهی و ارزش‌مند باشد حتا اگر با مقاومت لابی‌های جمهوری اسلامی مواجه شود، دارای ارزش معنایی بالایی برای رساندن صدای خفه شده مردم ایران به جهانیان است.

———————————

در همین زمینه بخوانید:

«انتقاد از رضا پهلوی، خیانت نیست»

 «آیا نقض حقوق بشر وجدان آدمی را به‌درد نمی‌آورد»

«شکایت رضا پهلوی از رهبر جمهوری اسلامی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۴ Comments


 1. اسدالله حق جو
  1

  مساله ای که اشاره کرده اید بسیار درست است.

  این نامه از مدتها قبل بر روی اینترنت و بالاترین قابل مشاهده بود. چرا آقایان در آن زمان نقدهای خود را منتشر نکردند؟ این سوالی جدی است و افرادی که اکنون پس از انجام شدن کار ٫ اتهامات عجیب غریبی را به آقای پهلوی می زنند بد نیست ٫ پاسخ بدهند در آن زمان و قبل از آن کنفرانس مطبوعاتی چرا عکس العملی در مورد پیش نویس نامه نشان نداده اند؟


 2. shenkey
  2

  آدم خراب از یک خاندان خراب نیازی به تخریب ندارد.


 3. متعجب
  3

  مگه طرفدارهای علیرحضرت اصلا اجازه انتقاد میدهند؟ کوچگ ترین انتقاد به روش کار ایشون همراه با تهمت و فحش و اتهام جاسوسی بوده. شما ببینید فقط این چند روز با انتقادهای منطقی و اصولی چه کرده‌اند؟ دل شما خوب خوش است برادر

  بعد هم این چه طرز کار کردنه؟ اگر خیلی ایشان تمایل داشت کاری پیش ببرد، یک تیم حقوقی متخصص استخدام میکرد. نه اینکه توی سایت بالاترین از آدم هایی که هیچ تخصصی در این کار ندارند بخواهد نامه‌اش رو تکمیل کنند. همه چیز شده مسخره بازی


  1. اسدالله حق جو
   4

   به نظرم شما حتی این موضوع را باید همان زمان مطرح می کردید.
   چون نامه و نحوه عمکلرد و حتی مطرح کردن آن به نقد و نظر عمومی و تخصصی گذاشته شده بود.

   وکلایی که مدعی دفاع از حقوق ایرانیان هستند رسما در آن زمان توسط آقای پهلوی دعوت به همکاری شدند و می توانستند همان زمان اعلام همکاری کنند. ولی اینکار را انجام ندادند .

   مساله ای که حمله به آقای پهلوی را سیاسی جلوه می دهد این است که در همان زمان این افراد می توانستند نظر و کمک تخصصی خود را به صورت عمومی ارائه دهند و اگر به نظرشان این اقدام اشتباه بوده در همان زمان مطرح می کردند.