Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
به دلیل عدم حذف آخرین سخن‌رانی در نماز جمعه،

«فیلتر شدن سایت آیت‌اله هاشمی رفسنجانی»

2011 December 31

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، سایت آیت‌اله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی چندی پیش فیلتر شد. علت فیلتر شدن آن از سوی مسوولان حذف نکردن آخرین خطبه نماز جمعه آیت‌اله هاشمی از روی سایت عنوان شد.

به گزارش ایسنا، محمد هاشمی مسوول دفتر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تایید این خبر اظهار داشت: «در حدود ساعت 19:20 شام‌گاه پنج‌شنبه، از شرکتی که خدمات مربوط به سایت آیت‌اله هاشمی رفسنجانی را ارایه می‌کند، تماس گرفتند و اعلام کردند که به آن‌ها دستور داده شده است تا سرویس‌دهی به این سایت را قطع کنند و حدودن 15 دقیقه بعد از آن تماس، این سایت از دست‌ر‌س خارج شد.»

او افزود: «مشخص نیست که چنین دستوری از سوی کدام مرجع به شرکت خدمات‌دهنده سایت داده شده است، ولی ما روز شنبه این موضوع را پی‌گیری می‌کنیم تا معلوم شود که این دستور از سوی کدام مرجع و به چه منظوری صادر شده است.»

مسوول دفتر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران در تشریح این اقدام گفت: «چند روز پیش از سوی گروهی منتسب به گروه نظارت تارنما ایمیلی روی سایت آیت‌اله رفسنجانی قرار گرفت که طی آن از مدیریت سایت درخواست شده بود که اقدام به پالایش سایت کند و مصادیق پالایش را حذف خطبه‌های آخرین نماز جمعه آیت‌اله رفسنجانی اعلام کرده بود.»

آیت‌اله هاشمی رفسنجانی در آخرین خطبه نماز جمعه خود، از برخوردهای صورت گرفته با معترضان پس از انتخابات ریاست جمهوری دو سال پیش ایران انتقاد کرد. او هم‌چنین خواستار آزادی زندانیان سیاسی شد.

به گفته هاشمی: «بی‌توجهی مدیریت سایت به این درخواست غیرقانونی و تعجب‌آور، شب گذشته و در ‌‌نهایت منجر به از دست‌رس خارج شدن سایت آیت‌اله هاشمی شد.»

وی در پایان با غیرقانونی خواندن این اقدام، تصریح کرد: «این درخواست شرعی و قانونی نبود، علاوه بر این مشخص نیست این دستور از سوی چه کسانی صادر شده است. با توجه به این‌که این موضوع مربوط به شام‌گاه پنج‌شنبه، است، به احتمال زیاد اقدامات و پیگیری‌های لازم از روز شنبه توسط مدیریت سایت صورت می‌گیرد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,