Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
شاد و تندرست

«مجتبی ‌محرمی و هوای دل‌گیر خانه»

2012 January 05

اکبر ترشیزاد/ رادیو کوچه

برنامه را با خبرهای کوتاه آغاز می‌کنیم. جریان پناهندگی جودوکار ملی‌پوش ایران دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است. «وحید سرلک» که دو سال قبل از کشور آلمان درخواست پناهندگی کرده است در واکنش به تقاضای برخی از مقامات ورزش ایران برای بازگشت او به کشور به خبرنگاران گفته است که «با توجه به شرایط موجود در ایران» به هیچ وجه قصد بازگشت ندارد.»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

او هم اکنون در این کشور ضمن حضور در لیگ جودو، به مربی‌گری نیز می‌پردازد.

—————————————————————

پس از مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ «محسن‌ بیاتی‌نیا» در شهر «کلن» آلمان، نتیجه آزمایش به ایران رسید و حالا او باید به مدت یک‌سال از میادین فوتبال به دور باشد. محرومیت این بازیکن از تاریخ هفتم دی ماه 1390 آغاز شده است. نکته مهم در محرومیت «بیاتی‌نیا» این است که این بازیکن از ماده‌های مکملی استفاده کرده که طبق قوانین دوپینگ، فقط توبیخ کتبی دارد ولی چون او پیش از این هم در این مورد بی‌احتیاطی کرده بود حالا محرومیت سنگینی برایش در نظر گرفته شده است.

—————————————————————

«محمدرضا‌ خلعتبری» پس از پیوستن به تیم فوتبال «الوصل» بازی کردن زیر نظر «دیه‌ گومارادونا» را افتخار بزرگی برشمرد. «خلعتبری» با انعقاد قراردادی شش ماهه از تیم فوتبال «الغرافه» به «الوصل‌امارات» پیوست.

—————————————————————

سایت «فوتسال‌پلانت» نامزدهای دریافت به‌ترین بازیکن سال 2011 را اعلام کرد که «محمد کشاورز» ملی‌پوش تیم فوتسال «گیتی‌پسند» اصفهان به عنوان یکی از بازیکنان برتر انتخاب شده است. در کنار «کشاورز»، «فالکائو» و «ویلده» بازیکنان برزیلی، «کوگوره» ژاپنی و «مارتینهو»ی ایتالیایی نیز در میان منتخبین هستند. گفتنی است که چندی پیش «کشاورز» به عنوان به‌ترین بازیکن سال 2011 آسیا انتخاب شد.

—————————————————————

مسوولان فدراسیون فوتبال «هند» در دعوت‌نامه‌اى از «على‌ دایى» براى حضور در تیم منتخب ستارگان جهان دعوت به عمل آوردند. به مناسبت جشن صد سالگى فوتبال «هند»، فدراسیون فوتبال این کشور در نظر دارد در تاریخ سوم بهمن ماه سال جارى دیدارى بین منتخب ستارگان جهان و ستارگان «هند» برگزار کند. در این بازی «دایی» با ستارگانی هم‌چون «پله»، «رونالدو» و «مالدینی» هم‌بازی خواهد بود.

—————————————————————

و اما یک خبر دیگر درباره‌ی «علی ‌دایی». در پی اظهارات مجدد «محمد مایلی‌کهن» درباره‌ی «دایی» وکیل «دایی» تاکید کرد که در هفته جاری از «مایلی‌ کهن» به طور رسمی شکایت خواهد کرد و گفته است که این بار به هیچ وجه از شکایت خود منصرف نخواهد شد. گفته‌های «مایلی‌کهن» این بار اما رنگ و بوی نژادپرستانه به خود گرفته بود. او در سخنانش به «دایی» طعنه زده بود که 30 سال پیش‌تر از او به شهر آمده است. «دایی» در واکنش به این اظهارات گفته است که «مایلی‌کهن» متاسفانه به شخصیت میلیون‌ها نفر روستایی توهین کرده است و باید پاسخ‌گوی حرف‌هایش باشد. با توجه به حمایت «مایلی‌کهن» از «محمود احمدی‌نژاد» در انتخابات گذشته ریاست‌ جمهوری، او تا چند ماه گذشته با حمایت‌های مشهود تیم «احمدی‌نژاد» می‌توانست هرگونه تهمتی را می‌خواهد به دیگران بزند و از دست قانون بگریزد اما با توجه به کاهش حمایت کنونی رهبر و دیگر سران قوا از «محمود احمدی‌نژاد» بعید است که این بار قوه‌ی قضاییه به پشتیبانی‌اش از «مایلی» ادامه دهد.

—————————————————————

هفته‌ی گذشته و بر اساس دستورالعملی عجیب و غریب اعلام شد که از این پس هر گونه فعالیت بانوان در رشته‌های رینگی از جمله «کیک‌بوکسینگ» و «موی‌تای» ممنوع است و فدراسیون‌هایی که این رشته‌ها را تحت پوشش دارند می‌بایست آن‌را اجرا کنند. «مرضیه ‌اکبرآبادی» معاونت ورزش بانوان در وزارت ورزش و جوانان با تایید این خبر گفته است که: «از میان رشته‌های رینگی تنها این دو رشته در ایران فعال بودند که بر اساس بررسی‌های انجام شده و به علت خشونتی که در این رشته‌هاست و خطری که برای سلامتی بانوان به جهت آن که مادران آینده خواهند بود ایجاد می‌شود و هم‌چنین نحو‌ه‌ی برگزاری مسابقات، بافت رینگ و تماشاچیان، برنامه‌هایی که قبل و بعد از مسابقات انجام می‌شود و در کل فرهنگ غالب بر این نوع رشته‌ها و مسابقات آن‌ها که مغایر با فرهنگ‌اسلامی است، باعث اتخاذ چنین تصمیمی شد.»

—————————————————————

بالاخره مسابقات فوتبال لیگ برتر باش‌گاه‌های کشور پس از پشت سرگذاشتن یک تعطیلات 17 روزه، نیم‌فصل دوم کار خود را از امروز آغاز می‌کند. بدون شک مهم‌ترین دیدار امروز بازی «پرسپولیس» با سرمربی‌گری «مصطفی‌ دنیزلی» در برابر «ملوان» بندرانزلی است. مهم‌ترین اتفاق تعطیلات نیم‌فصل بدون شک بازگشت «دنیزلی» به فوتبال ایران است که وداع ناگهانی «فرهاد مجیدی» از «استقلال» را تحت تاثیر خود قرار داد. آبی‌پوشان در نیم‌فصل دوم بدون کاپیتان خود به میدان می‌روند و از سوی دیگر «پرسپولیسی‌ها» خوش‌حال هستند که «مهدوی‌کیا» را در اردوی خود دارند.

—————————————————————

در نیم فصلی که مشکلات و کاستی‌های مالی حرف اول بود، جابه‌جایی‌های خاصی در تیم‌ها به وجود نیامد. «داماش» در نیم فصل فقط «مهدوی‌کیا» را از دست نداد، بلکه «ابراهیم ‌قاسمپور» نیز روی نیمکت سرمربی‌گری این تیم جای خود را به «مهدی‌ تارتار» داد و با شهر باران وداع کرد، او که خود در نیمه راه نیم‌فصل اول جانشین «مهدی ‌دینورزاده» در این تیم شده بود.

—————————————————————

«مجتبی‌‌ محرمی» در مصاحبه با کانون هواداران «پرسپولیس» از مشکلات و هزینه‌های سرسام‌آور بیماری‌اش گفته است. ستاره‌ی دهه 70 فوتبال ایران که چند سال پیش توانست از دام اعتیاد بگریزد متاسفانه اکنون وضعیت جسمی مناسبی ندارد. او می‌گوید: «حالم خوب نیست. همین حالا هم پنجره‌ها را باز گذاشتم تا شاید هوای تازه بخورم. آخه امروز بارون اومده و هوا کمی پاکه. چند هفته‌ست که حالم بد شده، رفتم بیمارستان، مدام سرفه می‌کردم. گفتن ریه‌هات مشکل پیدا کرده اما الان اوضاع بدتر شده و زده به قلبم. کلی آزمایش انجام دادم. دکترا می‌گن هوای تهران آلودست، واست مثله سمه. فکر می‌کنم دیگه دارم می‌رم. خیلی طولانی نیست بودنم. ما دیگه داریم رفتنی می‌شیم.»

او سپس درباره تامین هزینه‌های درمانش گفته است که خیلی از قدیمی‌ها و برخی بازیکنان کمکش کرده‌اند. او با وجود آن‌که گفته است آن‌هایی که کمکش می‌کنند از او خواسته‌اند تا نامی از آن‌ها به میان نیاید اما اضافه کرده است که «علی ‌دایی» و «وحید هاشمیان» احوال‌پرس او هستند اما، تمام هزینه‌هایش را «علی ‌کریمی» پرداخته است.

—————————————————————

بالاخره جنجال‌ها و افشاگری‌های «عادل‌ فردوسی‌پور» سبب شد که شماری از حکومتی‌ها به بهانه‌های مختلف سراغ او بیایند. روزنامه‌ی «وطن‌امروز» با نوشتن مقاله‌ای تند و توهین‌آمیز دست به تخریب «فردوسی‌پور» زده و نوشته است که او به لحاظ عقیدتی آدم سالمی نیست و با تخریب مدیران نظام آب به آسیاب دشمن می‌ریزد. «وطن‌امروز» «عادل» را یک دلال تمام عیار خوانده است که با برنامه‌اش به تیم‌ها برای آوردن و بردن مربیان خط می‌دهد. این روزنامه نوشته است: «جوسازی‌های مجری برنامه‌ی نود و باند رسانه‌ای وی در رسانه‌های ورزشی کشور سبب حمله به همه دست‌گاه ورزش و حتا دولت با انتشار دروغ‌های بزرگ شده است‌. نتیجه‌ی این اقدام‌، سواستفاده ضد‌انقلاب از این جریان و ایجاد کمپین‌هایی در حمایت از «فردوسی‌پور» از سوی عوامل ضد‌انقلاب بود که البته با مدیریت خوب مسوولان صدا و سیما متوقف شد.» نویسنده‌ی این مقاله البته کسی نیست به جز «محمد آخوندی» که در مقطعی عضو هیت مدیره‌ی «پرسپولیس» بود. «آخوندی» با وجود هزینه‌های فراوانی که در این تیم کرد، مفتضحانه‌ترین نتایج ممکن را کسب کرد و بعد از فشار زیاد هواداران «پرسپولیس» و افشاگری‌های «فردوسی‌پور» او و هم‌کارانش از این تیم اخراج شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,