Saturday, 18 July 2015
27 September 2021
منابع آگاه خبر می‌دهند

«وحید دستجردی؛ اولین وزیر زن جمهوری اسلامی»

2009 August 05

vahid2مرضیه وحید دستجردی 50 ساله، متولد 1338 در تهران و فرزند دکتر وحید دستجردی رئیس فقید جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است. مرضیه وحید دستجردی از نظر تحصیلی، مدرک فوق تخصص انکولوژی زنان دارد و هم اکنون علاوه بر تدریس در دانشگاه، مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیر امور بین الملل آن است.

او از نظر سیاسی، عضو جمعیت زنان اصول گرا است و در دوره های چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی نیز نماینده مردم تهران بود.

خبرگزاری مهر نیز امروز با تایید خبر انتخاب وحید دستجردی به عنوان وزیر بهداشت نوشت:  «گمانه‌زنی‌های تایید نشده حاکی است که رفتن باقری لنکرانی از وزارت خانه بهداشت قطعی است و قرار است مرضیه وحید دستجردی به عنوان اولین زن وزیر در جمهوری اسلامی ایران این سمت را در دست بگیرد.»

مرضیه وحید دستجردی علاوه بر فعالیت به عنوان پزشک و استاد دانشگاه، عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور و طی سالهای 1373 تا 1375 نیز عضو شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت بوده است.

انتخاب وحید دستجردی در حالی به مراحل نهایی در کمیته بررسی نامزدهای تصدی مسوولیت در کابینه دهم رسیده است که پیش از این از افرادی همچون سیدشهاب الدین صدر رییس کمیسیون بهداشت مجلس و کامران باقری لنکرانی وزیر کنونی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سخن به میان می‌رفت.

این خبرگزاری در عین حال، به حمایت از ابقای باقری لنکرانی پرداخت و در توجیه آن نوشت: «رفتن لنکرانی در حالی است که بسیاری از نمایندگان مجلس و حتی برخی از مشاوران نزدیک به رئیس جمهور بر این اعتقادند که لنکرانی از وزرای موفق دولت نهم می‌باشد. ضمن اینکه خود رئیس جمهور نیز پیش از این بارها لنکرانی را از بهترین اعضای کابینه معرفی کرده بود. از سوی دیگر شنیده می‌شود که مجلس با توجه به دوری خانم دستجردی از مدیریت کلان اجرایی و نیز جوان بودن لنکرانی بیشتر به وزیر بهداشت دولت نهم گرایش دارد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|