Saturday, 18 July 2015
25 May 2020
تکنوکوچه - تراوین از محبوب‌ترین بازی‌های اینترنتی

«آیا تراوین محبوبیت خود را از دست داده است؟»

2012 January 17

کیومرث سجادی/ رادیو کوچه

برای اولین بار در سال 2008 با بازی «تراوین» آشنا شدم. در نگاه اول آن‌‌چنان جذاب آمد که چند ماه، به‌صورت شبانه‌روزی، مشغول خودش کرده بودم. تنها یک اسباب‌کشی و عدم دست‌رسی به اینترنت و از دست دادن ده‌کده‌ها در این چند روز بود که از این بازی جدا کردم.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

دیروز با دیدن این بازی بر روی صفحه لپ‌تاپ یکی از دوستان بود که دوباره این آتش‌ زیر خاکستر روشن شد. سرور 5 این‌بازی با تغییرات کوچکی در ظاهر و استراتژی بازی با 28500 بازی‌کن در حالی‌که تنها بیست روز از شروع فعالیتش می‌گذشت، نشان از این داشت که این بازی هم‌چنان محبوبیتش را که از دست نداده که هیچ، در حال جذب مخاطبان جدید هم هست.

 این بازی آلمانی که در سال 2004 پا به عرصه بازی‌های اینترنتی گذاشته است، بر روی سرورهای فراوانی در کشورهای مختلف نصب و راه‌اندازی شده است. سرور ایران این بازی محبوب با دامین travian.ir بر روی وب قابل دست‌رس است. با انتخاب یکی از نژادهای توتن، گول و یا رومن می‌توانید وارد بازی شده و ده‌کده(های) خود را گسترش دهید. توتن‌ها نیروهای تهاجمی‌تری از بقیه بوده و می‌توانند به سرعت سربازهایی با قدرت تخریبی زیاد تولید کرده و به ده‌کده‌های دیگر حمله کنند. گول‌ها می‌توانند به‌تر از نژادهای دیگر از ده‌کده‌ی خود دفاع کنند و رومن‌ها نیز نیروهایی میانه هستند که از قدرت دفاعی و حمله متوسطی برخوردارند.

چوب، خشت، آهن و گندم منابع اصلی هستند که با آن‌ها می‌توانید به ساخت و توسعه ده‌کده خود بپردازید. در این بازی با تولید انواع سربازها و ادوات جنگی می‌توانید به ده‌کده‌های دیگر حمله کرده و منابع آن‌ها را به غنیمت ببرید. در این بازی می‌توانید منابع خود را از طریق تجار با دیگر بازیکن‌ها معامله کرده و یا عضو یک اتحاد شوید تا از پشتیبانی‌های آن‌ها در برابر دشمنان برخوردار شوید و در نهایت از یک بازی استراتژیک آن‌لاین تمام عیار لذت ببرید.

امکان تسخیر ده‌کده‌های دیگران، آبادی‌های تسخیر نشده و کتیبه‌ها نیز بر جذابیت بازی می‌افزاید.

این‌بازی حدود 300 روز پس از آغاز بازی و با به‌وجود آمدن ناتارها قبیله‌ای که توسط خود تراوین مدیریت می‌شوند رو به پایان می‌رود. ناتارها در تمامی بخش‌های نقشه با 13 ده‌کده و یک ده‌کده اصلی پخش می‌شوند و اتحادی که بتوانند در حملات ناتارها جان سالم بدر برد و یک ده‌کده‌ی آن‌ها را تسخیر کند و در آن عمارت جادو بسازد، در صورتی که عمارت را به «لول» (Level ) 100 برساند برنده بازی خواهد بود.

برای علاقه‌مندان این بازی و افرادی که مثل من پس از سال‌ها به این بازی مراجعه کردند باید بگویم که ثبت نام در سرور جدید این بازی روز چهارشنبه همین هفته آغاز خواهد شد و شما می توانید به مراجعه به http://www.travian.ir  در این سرور ثبت‌نام کنید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,