Saturday, 18 July 2015
28 September 2020
روسیه پس از بررسی اوضاع سوریه در شورای امنیت:

«در قطع‌نامه پیشنهادی برخی خطوط قرمز نقض شده است»

2012 January 28

خبر / رادیو کوچه

شورای امنیت سازمان ملل متحد، روز جمعه، 27 ژانویه، در پشت درهای بسته قطع‌نامه پیشنهادی اتحادیه عرب و کشورهای اروپایی را درباره اوضاع سوریه بررسی کرده است.

اتحادیه عرب و کشورهای اروپایی در حالی برای اقدام بین‌المللی علیه حکومت بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، تلاش می‌کنند که روسیه با اقدام آن‌ها مخالفت کرد.

به گزارش الجزیره، ویتالی چورکین، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد پس از نشست روز جمعه به خبرنگاران گفت قطع‌نامه پیشنهادی که به وسیله مراکش به شورای امنیت تقدیم شده، برخی از «خطوط قرمز» روسیه را نقض می‌کند.

آقای چورکین تاکید کرد روسیه با حامیان قطع‌نامه پیشنهادی گفت‌و‌گو خواهد کرد.

به گفته او شورای امنیت به جای تمرکز بر تحریم و منع فروش تسلیحات به سوریه باید به تسهیل گفت‌و‌گو میان طرفین درگیری توجه کند.

روسیه و چین در پاییز گذشته مانع از تصویب قطع‌نامه شورای امنیت درباره اوضاع سوریه شده بودند.

هم‌زمان، مارک لیال گرنت، سفیر بریتانیا در واکنش به سخنان هم‌تای روس خود به خبرنگاران گفت در هیچ‌جای قطع‌نامه پیشنهادی از تحریم تسلیحاتی یا هر‌گونه تحریم دیگر صحبت نشده است.

او گفت: «ما و همین‌طور کشورهای عرب خواهان قطع‌نامه‌ای هستیم که به اتفاق آرا تصویب شود.»

این در حالی است که علاوه بر روسیه، برخی دیگر از اعضای شورای امنیت نگران بروز جنگ داخلی در سوریه در صورت دخالت کشورهای خارجی در امور این کشور هستند.

شورای امنیت قرار است هفته آینده قطع‌نامه پیشنهادی را به رای بگذارد.

به گفته گیدو وستروله، وزیر خارجه آلمان، فرصتی برای اقدام قاطع شورای امنیت در رابطه با سوریه فراهم شده است.

نشست شورای امنیت در نیویورک در حالی برگزار شد که مخالفان حکومت بشار اسد از کشته شدن دست‌کم ۱۳۵ نفر در دو روز گذشته خبر داده‌اند.

گزارش‌های منتشر شده هم‌چنین بیان‌گر برپایی ایست‌گاه‌های ایست-بازرسی به وسیله مخالفان در بعضی از محله‌ای دمشق است و به نظر می‌رسد نیروهای امنیتی توانایی کنترل کل پایتخت را از دست داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«حمله ارتش سوریه به پای‌گاه مخالفان در شهرهای مختلف»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    GIHaEE khptkrlzigpt, [url=http://crbipwhpilhl.com/]crbipwhpilhl[/url], [link=http://rwxahpdfsdrd.com/]rwxahpdfsdrd[/link], http://ypuvufxevfqu.com/