Saturday, 18 July 2015
15 January 2021

«دستگیری و بازداشت حدود ۵۰ نفر در اصفهان»

2009 December 23

در پی اعتراضات گسترده امروز در شهر اصفهان بیش از 50 نفر بازداشت شدند.

وب‌سایت پارلمان‌نیوز از ضرب وشتم و دستگیری حجت الاسلام ادیب از مسوولان ستاد میرحسین موسوی در استان خبر داد و نوشت: «با آن که ادیب روحانی است و لباس روحانیت بر تن داشت اما ماموران و لباس شخصی‌ها او را به شدت مجروح کردند و با بد رفتاری بسیار عجیبی او را با خود بردند.»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

شرح ماوقع ماجرا از زبان یکی از شاهدان عینی:

«قرار بود مراسمی در مسجد «سید» اصفهان برگزار شود اما از صبح امروز در تمام مسیرهای منتهی به مسد پلاکاردهایی نصب کرده بودند تحت این عنوان که مراسم برگزار نخواهد شد. در جلوی مسجد سید و خیابان‌های اطراف بیش از هزار نیروی لباس شخصی و امنیتی و گارد ویژه حضور داشتند. از همان ابتدا درگیری‌های لفظی آغاز شد و در بعضی جاها به زد و خورد منجر شد.نکته جالب ای بود که خانم‌های چادری و بسیجی به مردم اسپری فلفل می‌زدند. پس از آن جمعیت متفرق شد و مردم به صورت دسته‌های پنجاه‌تایی در گوشه و کنار خیابان‌ها ایستاده بودند. آن‌ها شعارهای تندی نمی‌دادند و بیشتر مشغول خواندن سوره «ناس» و گفتن «اله اکبر» بودند که باز ماموران حمله می کردند و مردم را متفرق می‌کردند.

مردم می‌گفتند که آیت‌اله طاهری از خانه به بیرون آمده بود ولی ماموران ممانعت کرده بودند و وی را به خانه بازگردانده بودند. پیش از این آیت‌اله طاهری گفته بود که مراسمی را به مناسبت آیت‌اله منتظری در مسجد برگزار می‌کنند.

نیروهای لباس شخصی خیلی زیاد بودند. درب‌های مسجد به طور کامل بسته شده بود. جو امروز تظاهرات نسبت به دفعات گذشته خیلی فرق می‌کرد و بیشتر افراد مذهبی هم بودند. در خیابان میرداماد و نبش خیابان پنجم رمضان درگیری به وجود آمد که با اله اکبر گفتن شخصی ماموران حمله کردند و آن شخص را دستگیر کرده و با خود بردند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,