Saturday, 18 July 2015
22 October 2020
با توجه به عدم یافتن سرنشینان هواپیمای نظامی،

«آیا شکاری ایران را آمریکا منهدم کرده است»

2012 January 30

شایعه / رادیو کوچه

در حالی که آقای پور‌کبگانی فرمان‌دار بوشهر می‌گوید هواپیمای شکاری که از پای‌گاه ششم شکاری این شهر پس از سقوط سرنشین‌هایش پیدا نشده است. برخی از گمانه‌زنی‌ها می‌گوید این سقوط عادی نبوده است.

در روز پنج‌شنبه بیست و ششم ژانویه ساعت چهار و سی دقیقه به وقت محلی هواپیمای شکاری اف‌-چهارده نیروی هوایی جمهوری اسلامی از پای‌گاه ششم شکاری بوشهر به پرواز در می‌آید که درست سه دقیقه بعد از بلند شدن از روی زمین یک باره تماسش با برج کنترل قطع شده و از صفحه رادار پاک می‌شود.

به محض پاک شدن این هواپیمای شکاری نیروی هوایی هلی‌کوپتر‌های نیرو‌هایی و شناور‌های نیروی دریایی دست به عملیات جست‌وجو می‌زنند که لاشه هواپیمای شکاری فوق در سه کیلومتری روستایی به نام فراکه از توابع بخش مرکزی شهرستان بوشهر و در داخل آب‌های خلیج پارس لاشه آن پیدا می‌شود.

جعفر پورکبگانی اگرچه اشاره می‌کند که نه تاکنون خلبان این هواپیما یعنی آقای کرمی و کمک آن آقای فصیحی پیدا شده‌اند و نه دلیل سقوط روشن است، اما این درست در شرایطی است که برخی از منابع محلی به طور غیر‌رسمی اشاره به عملیات هوایی نیروهای حاضر در خلیج پارس دارند. یک منبع می‌گوید که این هواپیما به محض بلند شدن توسط دو ره‌گیر که از ناو‌های یک نیروی خارجی بلند شده بودند مورد هجوم قرار گرفته است. البته روشن نیست که این هواپیما در پی چه ماموریتی در چهار صبح پای‌گاه ششم شکاری را ترک گفته است اما با توجه به حضور ناو آمریکایی در منطقه و وجود پرند‌گان ره‌گیر آن این احتمال بسیار قوی است که اف – چهارده ایرانی توسط دو هواپیمای آمریکایی منهدم شده باشند.

از سویی چون از سرنشین‌های آن نیز هیچ آثاری در دست نیست حتا احتمال آن می‌رود که توسط همان نیرو‌ها از آب گرفته شده باشند.

بی‌شک هیچ منبعی نمی‌تواند این خبر را تایید کند اما شاید کسی هم نتواند این خبر را تکذیب کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,