Saturday, 18 July 2015
30 September 2020
نگرانی تازه در مورد پناه‌جویان؛

«ارزیابی منفی از پناه‌جویان سبب بی‌سرنوشتی آنان می‌شود»

2012 January 30

خبر / رادیو کوچه

 پناه‌جویانی که از ارزیابی امنیتی سازمان اطلاعات و امنیت استرالیا نتیجه منفی دریافت می‌کنند، برای مدت نا‌معینی در بازداشت‌گاه آن کشور به سر می‌برند.

به اساس تازه‌ترین گزارش‌ها اداره مهاجرت استرالیا چهار تن را که از کشور‌های سریلانکا و برما هستند به عنوان پناهنده پذیرفته است. اما پس از دریافت نتایج منفی ارزیابی امنیتی از سوی سازمان اطلاعات امنیتی آن کشور تمایلی به ارایه ویزا به این چهار تن را ندارد.

گفته می‌شود این چهار تن از پناه‌جویان هم اکنون در بازداشت‌گاه داروین تحت بازداشت به سر می‌برند و پس از دریافت نتایج منفی ارزیابی امنیتی از سوی سازمان اطلاعات امنیتی استرالیا به بازداشت نا‌معین در استرالیا رو‌به‌رو هستند زیرا کشور‌های دیگر تمایلی به بررسی پرونده‌های پناهند‌گی آن‌ها ندارند.

فرناندو دالستروم سخن‌گوی یک سازمان که از وضعیت پناه‌جویان در مراکز بازداشت‌گاه‌ها دیدار می‌نماید گفته است این افراد به دام افتاده‌اند زیرا آن‌ها به عنوان پناهنده پذیرفته شده‌اند و دوباره به کشور‌هایشان نمی‌توانند، برگردانده شوند.

به گفته وی این افراد هم‌چنان بدون به‌دست آوردن ارزیابی مثبت از سوی سازمان اطلاعات امنیتی استرالیا نمی‌توانند ویزا محافظت به دست آورند و آن‌ها ضرورت دارند در استرالیا زند‌گی کنند.

این سازمان گفته اعلام کرد، این تنها آگاهی دادن به تعدادی اندکی پناهند‌گانی است که نتایج ارزیابی منفی امنیتی از سوی سازمان اطلاعات امنیتی استرالیا دریافت کرده‌اند.

آقای دالستروم گفته است: «من در مورد پرونده‌ی می‌دانم که سویدن یک تن از پناهند‌گان را که از سوی سازمان اطلاعات امنیتی استرالیا نتایج منفی ارزیابی امنیتی دریافت کرده است، به عنوان پناهنده پذیرفته است.»

وی اضافه کرده است این افراد دچار آسیب‌های روانی شده‌اند زیرا آن‌ها هیچ دلیل به خاطر نتایج منفی ارزیابی امنیتی‌شان نمی‌دانند و قادر نیست با آن مقابله نمایند.

وی حالت روانی این افراد را وخیم خوانده و گفته است: «بیش‌تر این‌گونه افراد در چنین حالتی دست به خود‌آزاری می‌زنند.»

گفته می‌شود بیش‌تر از 50 پناهنده در سراسر استرالیا به چنین وضعیتی روبه‌رو هستند.

در همین حال وضعیت مشابه یک پناهنده جوان زمان روشن شد که در جریان این هفته یک روان‌پزشک کودکان و دادگاهی در استرالیا اعلام کرد، اداره مهاجرت و ارایه تابعیت آن کشور (DAIC) نتوانسته است توجه و مراقبت‌های لازم را به این پناهنده جوان ارایه بدهد.

بیشتر بخوانید:

«تعیین پاداش و مجازات برای پناه‌جویان در استرالیا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,