Saturday, 18 July 2015
30 October 2020
فاطمه معتمدآریا پس از دریافت جایزه هانری لانگ لوا:

«‌ما صلح، آرامش و زیبایی را بین خودمان تقسیم می‌کنیم»

2012 January 31

خبر / رادیو کوچه

فاطمه معتمدآریا بازیگر سینمای ایران، شام‌گاه دوشنبه، 30 ژانویه، در پاریس جایزه جهانی «هانری لانگ لوا» فرانسه را دریافت کرده است.

این جایزه هر سال به یک بازیگر به خاطر تلاش در راستای ارتقا‌ حرفه سینما، حفظ ارزش‌های فرهنگی حرفه بازیگری و تعهد و حفظ حرمت روح هنر سینما تعلق می‌گیرد.

این مراسم در حاشیه فستیوال جهانی فیلم ونسن برگزار شد.

خانم معتمدآریا پس از دریافت جایزه اش گفت: «همه‌ی ما امشب دلیلی مشترک برای با هم بودن داریم. بی‌آن‌که بیاندیشیم به چه زبانی حرف می‌زنیم و در کدام کشور زندگی می‌کنیم و از کجای جهان به این‌جا آمده‌ایم. بی‌آن‌که بگوییم در سرزمین مان سیاست‌مداران چه چیز را بین خودشان بده‌بستان می‌کنند.»

او گفت: «ما صلح، آرامش و زیبایی را بین خودمان تقسیم می‌کنیم و سهم خودمان را هم بر می‌داریم.»

خانم معتمدآریا در نزدیک به چهل فیلم بازی کرده است

خانم معتمدآریا گفت: «سینما به ما عشق ورزیدن را آموخته، محبت کردن را و تقسیم این عشق را. برای اینکه یادمان نرود ما انسان‌ها یک‌دیگر را دوست داریم با هر زبان و با هر رنگ و هر مذهبی که داریم و ما به این دوستی مفتخریم.»

خانم معتمدآریا حدود چهار ماه پیش هم از جشن‌واره مونترال کانادا، جایزه بهترین بازیگر زن را گرفت. جایزه برای بازی در فیلم «این‌جا بدون من» به او اهدا شد.

خانم معتمد آریا تا به حال هشت بار نامزد دریافت جایزه بازیگری از جشن‌واره فیلم فجر شده و چهار بار این جایزه را گرفته است.

لازم به اشاره است وی چندی پیش نیز به دستور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ممنوع‌التصویر شده بود.

بیشتر بخوانید:

«معتمدآریا برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشن‌واره مونترآل»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,