Saturday, 18 July 2015
26 October 2020
افزایش تنش میان دولت و دست‌گاه قضایی،

«شکایت مشاور احمدی‌نژاد از قاضی صلواتی»

2012 January 31

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه، 30 ژانویه، علی‌اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی از ابوالقاسم صلواتی قاضی شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی به دادسرای انتظامی شکایت کرده است.

با طرح این شکایت انتظار می‌رود اختلاف میان قوه مجریه وقوه قضاییه افزایش یاید.

به گزارش ایسنا، دلیل شکایت جوانفکر صدور حکم یک سال زندان و 5 سال انفصال از فعالیت‌های رسانه‌ای و عضویت در احزاب و گروه‌ها و انجمن‌ها علیه او توسط قاضی صلواتی است.

جوانفکر از دادسرای انتظامی قضات درخواست کرده است که قاضی صلواتی را به دلیل صدور حکم فاقد مبنای قضایی تحت پیگرد قرار دهد.

این در حالی است که صدور حکم علی‌اکبر جوانفکر پس از دوره‌ای کشمکش میان دولت و قوه قضاییه صورت گرفت. حدود دو ماه و نیم پیش ماموران دادستانی برای با‌زداشت جوانفکر به موسسه دولتی ایران وارد شدند. جوانفکر سرپرست این موسسه است. اما ورود ماموران با مقاومت برخی از کارکنان موسسه روبه‌رو شد تا جایی که یکی از آن‌ها زخمی شد و چند نفر دیگر دستگیر شدند.

با این‌که ماموران جوانفکر را بازداشت کردند اما مداخله احمدی‌نژاد در ماجرا به آزادی او پس از یک ساعت انجامید.

اتهام جوانفکر انتشار ویژه‌نامه «خاتون» در روزنامه ایران بود، این ویژه‌نامه مورد انتقاد شدید چهره‌های  اصول‌گرا قرار گرفت. او در خصوص اتهام انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی در ویژه‌نامه «خاتون» به 6 ماه حبس و در مورد اتهام انتشار مطالب و تصاویر خلاف عفت عمومی در این ویژه‌نامه به 6 ماه حبس محکوم شد که بر اساس این رای، وی در مجموا به تحمل یک سال حبس محکوم شده است.

جوانفکر پس از برگزاری دادگاهش با روزنامه اعتماد گفت‌و‌گو کرد که این گفت‌و‌گو به تعطیلی این روزنامه انجامید. او در مصاحبه خود به شدت به قوه قضاییه و اصول‌گرایان حامی آیت‌اله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایراد گرفت.

 بیشتر بخوانید:

«صدور حکم برای جوانفکر، مشاور رییس جمهوری اسلامی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,