Saturday, 18 July 2015
24 September 2020
تکنوکوچه- ویژگی‌های برجسته تلویزیون‌های هوش‌مند سامسونگ

«سامسونگ هوش‌مند‌تر از همیشه»

2012 January 31

کیومرث سجادی/ تکنوکوچه

زمانی که آن تلویزیون‌های سیاه‌وسفید حجیم با درهای چوبی با جادوی تصاویر خود بینندگان را پای این جعبه جادو میخ‌کوب می‌کردند، هیچ‌کس تصور دیدن این تصاویر به صورت رنگی را نداشت. امروزه نیز کوچک‌تر شدن قطر این تلویزیون‌ها، بزرگ‌تر شدن صفحه نمایش، استفاده از صفحه‌نمایش‌های «ال‌سی‌دی» (LCD) و «ال‌ای‌دی» (LED) جهت نمایش تصاویر به‌تر و با‌کیفیت‌تر اوج توان‌مندی‌هایی بود که برای یک تلویزیون امروزی متصور می‌شدیم.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

 هنوز زمان زیادی از بحث ارایه تلویزیون‌های سه‌بعدی توسط سازندگان آن نگذشته بود که ورود سازندگان تلویزیون‌های غول‌پیکر امروزی به دنیای تلویزیون‌های هوش‌مند بار دیگر پا را فراتر از تخیلات علاقه‌مندان دنیای تکنولوژی گذاشت. پیش‌رفتی که به اعتقاد بسیاری، سازندگان لوازم صوتی و تصویری ممکن است سال‌ها پیش به آن دست یافته باشند اما به‌خاطر سیاست‌های فروش و بازار امروزه به ما عرضه می‌شوند.

سامسونگ یکی از شرکت‌های موفق این روزهای دنیای لوازم صوتی و تصویری است که امکانات هوش‌مندی به تمامی تلویزیون‌های بزرگ‌تر از 42 اینچ خود اضافه کرده و این موضوع بحث امروز تکنوکوچه است.

 در ابتدای امر به قابلیت نمایش سه‌بعدی در این تلویزیون‌ها می‌پردازیم. چیزی که بیش از این هم وجود داشت اما تلویزیون‌های جدید سامسونگ تصاویر سه‌بعدی را حقیقی‌تر از آن‌ چیزی که قبلن شاهد آن بودیم نشان می‌دهند. ضمن این‌که موتور تبدیل تصاویر دوبعدی به سه‌بعدی این امکان را می‌دهد که فیلم‌ها و تصاویر معمولی را نیز به‌صورت سه‌بعدی ببینیم. از این پس تنها تصاویر نیستند که به‌صورت سه‌بعدی پخش می‌شوند، هر کدام از پنج اسپیکر سینمای خانوادگی سامسونگ صدا را نه به صورت افقی بلکه در جهت‌های مختلف (بالا، پایین، چپ و راست) پخش می‌کنند تا شنونده صدایی واقعی و سه‌بعدی نیز باشیم.

 

«سامسونگ اسمارت هاب» (Samsung Smart Hub) همان سیستم هوش‌مندی‌ است که انتظارش را داشتید تا از آن بشنوید. قابلیت اتصال به اینترنت از طریق «وای-فا»(WIFI) ، جست‌وجو تصاویر ویدیویی در سایت‌های اینترنتی مختلف مانند «یوتیوب»(Youtube) ، اتصال به شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر، مرورگر صفحات وب جهت گشت‌و‌گذار در اینترنت و بسیاری امکانات دیگر آن چیزهایی نیستند که به‌تنهایی از نظر سامسونگ یک تلویزیون را هوش‌مند کنند. سامسونگ براساس سابقه جست‌وجوها و گشت‌و‌گذار شما ویدیوهایی را برای تماشا به شما پیشنهاد می‌دهد که مطابق خواست و سلیقه شما باشد. پس تا زمانی که تلویزیون یک وسیله مشترک بین تمامی اعضای خانواده است، مراقب جست‌وجوهای خود بر روی تلویزیون هوش‌مند‌تان باشید.

 «آل‌شیر» (All share) نام برنامه و در واقع تکنولوژی است که در تمامی محصولات جدید سامسونگ از تبلت‌ها و گوشی‌ها گرفته تا لپ‌تاپ و تلویزیون‌های هوش‌مندش قابل استفاده است. «آل‌شیر» این امکان را به شما می‌دهد تا به راحتی انواع مدیا را از صدا و تصویر گرفته تا فایل‌های دیگر در تمامی محصولات سامسونگ خود به اشتراک بگذارید. به‌این ترتیب می‌توانید به‌راحتی موسیقی و فیلم‌های موجود در کامپیوتر و یا تبلت سامسونگ‌تان را از طریق تلویزیون‌های هوش‌مند سامسونگ گوش داده و یا تماشا کنید.

 سرعت پیش‌رفت تکنولوژی آن‌قدر بالا رفته است که دیگر نمی‌شود برای خرید منتظر ارزان شدن یک تکنولوژی ماند. زیرا قبل از این‌که قیمت تکنولوژی قبلی پایین بیاید تکنولوژی جدیدتر وارد بازار خواهد شد. اتفاقی برای من و «ال‌ای‌دی» و تلویزیون‌های ‌سه بعدی سامسونگ افتاد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,