Saturday, 18 July 2015
27 September 2020
مطبوعات ایران، چهارشنبه 12 بهمن 90

«آمریکا می­خواهد انتقام شکست‌­هایش را از سوریه بگیرد»

2012 February 01

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

کیهان

1) تایید صلاحیت 5 نفر برای انتخابات میان دوره­ای مجلس خبرگان

http://www.kayhannews.ir/901112/2.htm#other203

سخن‌گوی شورای نگهبان از تایید صلاحیت 5 نفر برای انتخابات میان دوره­ای مجلس خبرگان رهبری در حوزه­های انتخابیه خراسان رضوی و کردستان خبر داد. «عباسعلی کدخدایی» روز سه شنبه اعلام کرد: «از میان داوطلبان ثبت­نام شده برای سومین میان دوره­ای دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری در دو حوزه انتخابیه خراسان رضوی و کردستان پنج نفر تایید صلاحیت شدند.»

2) پی­گیری علت عدم امضای حکم رییس دانش­گاه آزاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی

http://www.kayhannews.ir/901112/2.htm#other203

یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تعلل رییس هیت امنا دانش­گاه آزاد در امضای حکم رییس جدید این دانش­گاه گفت: «دست شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه اساس­نامه و اجرای آن باز است.» «منصور کبگانیان» گفت: «امیدواریم تا آخرین لحظه­ها تمامی اقدامات مربوط به تغییر رییس دانش­گاه آزاد به شکل طبیعی پیش برود و احتیاجی به دخالت خارج از روال از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت نگیرد.»

جام جم

1) آمریکا می­خواهد انتقام شکست­هایش را از سوریه بگیرد

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100802997553

«آیت‌اله خامنه‌ای»، رهبر انقلاب اسلامی، عصر دیروز در دیدار «رمضان عبداله»، دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین و هیت هم­راه، واقعیت موجود در جهان را با توجه به تحولات یک سال گذشته و بیداری اسلامی، ضعف روز افزون غرب و قدرت فزاینده دنیای اسلام دانست و تاکید کرد: «اگر امت اسلامی در کشورهای مختلف، متعهد به مجاهدت، ایستادگی و حسن­ظن به پروردگار باشند، قطعن وعده نصرت الهی محقق خواهد شد، همان­گونه که در یک سال گذشته شاهد آن بودیم.» رهبر انقلاب اسلامی تاکید کرد: «هدف اصلی طراحی آمریکا در سوریه، ضربه زدن به خط مقاومت در منطقه است، زیرا سوریه از مقاومت فلسطین و مقاومت اسلامی لبنان حمایت می‌کند».

 وی خاطرنشان کرد: «آمریکایی‌ها و برخی کشورهای غربی می‌خواهند انتقام شکست‌های اخیر خود در منطقه از جمله مصر و تونس را در سوریه بگیرند.» هم­چنین وی افزود: «موضع جمهوری اسلامی در قبال سوریه، حمایت از هرگونه اصلاحات به نفع مردم این کشور و مخالفت با دخالت آمریکا و کشورهای دنباله­رو آن، در مسایل داخلی سوریه است.»

2) شبکه اسپانیولی ‌زبان ایران رسمن افتتاح شد

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100802996985

شبکه 24 ساعته اسپانیولی ‌زبان صدا­و­سیمای ایران با عنوان «هیسپان تی‌وی» و شعار «پلی تا آمریکای لاتین»، روز گذشته رسمن آغاز به کار کرد. در مراسم افتتاح این شبکه که «عزت‌اله ضرغامی» رییس سازمان صداوسیما، «علی‌اکبر صالحی» وزیر امورخارجه، «رامین مهمان‌پرست» سخن­گوی وزارت امورخارجه، «محمد سرافراز» معاون برون‌مرزی سازمان صداوسیما و سفرای کشورهای کوبا، ونزوئلا، نیکاراگوئه و بولیوی حضور داشتند.

شرق

1) تعیین نرخ سود سپرده‌ها بیش از ۲۰درصد توسط بانک‌ها

http://sharghnewspaper.ir/News/90/11/12/23503.html

هنوز چند روزی از تصویب افزایش نرخ سود به میزان 20‌درصد نمی‌گذرد که دیشب، شورای پول و اعتبار تصمیم گرفت تا دست بانک‌ها در میزان افزایش نرخ سود سپرده‌ها را باز بگذارد. بر این اساس بانک‌ها مجاز شدند تا نرخ سود را بالا­تر یا کم‌تر از 20درصد تعیین کنند، به عبارتی می‌توان گفت که خودمختاری در شبکه بانکی برای تعیین نرخ سود کلید خورده­است.

2) روزهای خوب بازار برای دولت

http://sharghnewspaper.ir/News/90/11/12/23523.html

در یک چشم برهم زدن، دلار رسمی از 1129 به 1226 تومان افزایش یافت. افزایش صد تومانی در هر دلار زیر نقاب سیاست تک‌نرخی پنهان ماند. همین افزایش که شاید چندان هم قابل توجه به نظر نرسد می‌تواند گرهی از کار دولت بگشاید تا آسان‌تر از قبل کسری منابع مورد نیاز برای پرداخت یارانه‌های نقدی را جبران کند.

حمایت

1) پافشاری رییس دولت بر اجرای مراحل بعدی هدف‌مندسازی

http://www.hemayat.net/news/khabar.htm

«حسین سبحانی­نیا»، عضو هیت رییسه مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه دیروز مجلس از اعلام وصول طرح اصلاح قانون هدف‌مندی یارانه‌ها با قید یک فوریت از سوی جمعی از نمایندگان خبر داد و این در حالی است که «محمدرضا باهنر»، نایب رییس مجلس نیز دیروز از تقدیم لایحه بودجه سال آینده در جلسه علنی امروز مجلس و با حضور رییس‌ جمهوری خبر داده است. با این حال به نظر می‌رسد که جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی این استفساریه را برای مهار دولت کافی نمی‌دانند و از این رو با ارایه طرحی فوریتی به مجلس شورا در تلاش هستند که دولت را ملزم کنند افزایش پرداخت یارانه به مردم را در قالب حمایت بیمه‌ای، مسکن یا اشتغال دنبال کند و در کمک به بخش تولید هم ردیف خاصی در نظر گرفته شود تا از طرف مجلس قابل نظارت باشد.

2) افزایش نرخ آب‌بها

http://www.hemayat.net/news/hoghughi4.htm

وزیر نیرو از ارسال پیش­نهاد افزایش 20 درصدی قیمت آب در سال آینده به ستاد هدف‌مندی یارانه‌ها و درخواست اجرای آن در فاز دوم این طرح خبر داد. اما سخن­گوی کمیسیون انرژی این افزایش ناگهانی بهای آب را قانونی نمی‌داند. هم­چنین لازم به ذکر است که دیگر نمایندگان مجلس نیز درباره نحوه قانونی افزایش بهای آب نظرات مختلفی را ایراد کرده‌اند.

دنیای اقتصاد

1) ۱۴ اسفند، روز سوال از رییس‌ جمهوری

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=288023

یکی از طراحان سوال از رییس‌جمهوری با تشریح جزییات روند رسیدگی به طرح سوال از رییس جمهوری گفت: «طراحان سوال چهارشنبه جلسه می‌گذارند و گزارش این طرح را با ۵ محور تقدیم هیت رییسه می‌کنند و اگر هیت رییسه بدون تاخیر طرح سوال را به اطلاع رییس جمهوری برساند، روز یک­­شنبه ۱۴ اسفند ایشان باید در صحن علنی برای پاسخ­گویی به محورهای سوالات حاضر شود.

2) پایان ماموریت بازرسان آژانس در ایران

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=287941

هیت عالی‌رتبه آژانس دیروز به ماموریت سه روزه خود در ایران پایان داد. به گزارش ایسنا، خبرگزاری فرانسه گزارش داد: مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه به سفر سه روزه­ی خود به ایران که به عنوان آخرین شانس رفع تنش بین‌المللی درباره فعالیت‌های اتمی تهران دیده می‌شود، پایان دادند. این بازدید در بحبوحه تنش غرب با ایران انجام شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,