Saturday, 18 July 2015
30 October 2020
هم‌زمان با رای‌گیری پیش‌نویس قطع‌نامه علیه سوریه،

«شکست ارتش سوریه از مخالفان در برخی مناطق حمص‌»

2012 February 01

خبر / رادیو کوچه

پیش‌نویس قطع‌نامه ارایه شده در شورای امنیت درباره سوریه که در آن از بشار اسد، رییس جمهوری این کشور، خواسته شده قدرت را به معاون خود واگذار کند در آستانه رای‌گیری قرار گرفته است.

به گزارش الجزیره، این پیش‌نویس که توسط کشورهای غربی و عربی، بر اساس طرح اتحادیه عرب ارایه شده است‌، روز چهارشنبه، به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد. این در حالی است که گزارش‌ها هم‌چنان از احتمال مخالفت روسیه با این پیش‌نویس خبر می‌دهند.

یک دیپلمات روسی در این خصوص گفته است در صورت تصویب این قطع‌نامه راه برای جنگ داخلی در سوریه باز خواهد شد.

تاکنون بیش از 10 کشور از 15 کشور عضو شورای امنیت موافقت خود را با طرح این پیش‌نویس در شورای امنیت اعلام کرده‌اند.

برهان غلیون رییس شورای ملی سوریه که هم اکنون در نیویورک به‌سر می‌برد از اعضای شورای امنیت خواست تا با تصویب قطع‌نامه پیشنهادی کشورهای غربی و عربی‌، از بشار اسد بخواهند از مقام خود کناره‌گیری کند و به خون‌ریزی در سوریه پایان دهد.

در همین حال گزارش‌ها از عقب‌نشینی نیروهای نظامی بشار اسد پس از درگیری با ارتش آزاد سوریه در حمص‌، از 6 منطقه خبر می‌دهند.

در این گزارش آمده است، طی درگیری‌های روز سه‌شنبه، 6 نفر در شهر حمص و حومه دمشق پایتخت سوریه کشته شدند.

در همین حال هیت کل انقلاب سوریه در بیانیه‌های خود اعلام کرد، تاکنون بیش از 7 هزار و 500 نفر از زمان آغاز اعتراض‌ها در این کشور کشته شده‌اند .

از سوی دیگر کمیته هماهنگی انقلاب سوریه طی گزارشی اعلام داشت ارتش دولتی سوریه با استفاده از تانک و زره پوش دو شهرک عربین و زملکا در منطقه الغوطه شرقی را مورد حمله قرار داده است‌.

بیشتر بخوانید:

«درگیری‌ها در سوریه به پایتخت رسید»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    Cfl06g pnqeciaddrnh, [url=http://lzurxbffgfyw.com/]lzurxbffgfyw[/url], [link=http://wfvwqnuyvnef.com/]wfvwqnuyvnef[/link], http://retifpwmemea.com/