Saturday, 18 July 2015
22 September 2020
رییس دست‌گاه قضایی جمهوری‌ اسلامی:

«صدور مجازات اعدام برای اخلال‌گران بازار ارز»

2012 February 02

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، صادق آملی‌لاریجانی، رییس دست‌گاه قضایی جمهوری‌ اسلامی روز چهارشنبه، 1 فوریه، تاکید کرد که قوه قضاییه از «صدور مجازات اعدام» برای آن‌چه وی «اخلال‌گران» بازار ارز خوانده، دریغ نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، آقای لاریجانی با تاکید بر «شدت و قاطعیت» قوه قضاییه در برخورد با «اخلال‌گران اقتصادی که به دست‌گاه قضایی معرفی شوند»، این برخورد را در حد مبارزه با «قاچاقچیان، اشرار و مجرمان مواد مخدر» توصیف کرد.

در پی افزایش شدید قیمت ارزهای خارجی و سکه طلا در هفته‌های گذشته، تعدادی از مسوولان عالی‌رتبه جمهوری اسلامی این اخلال را اقدامی برنامه‌ریزی شده از سوی «دشمنان نظام» دانسته‌اند.

رییس قوه قضاییه نیز در اظهارات خود دلیل «بخشی از» مشکلات ایجاد شده در بازار ارز و سکه را «توطئه و اخلال‌گری گروه‌های وابسته به دشمنان نظام»” دانسته و افزوده است که این گروه‌ها «با ایجاد سایت‌های مختلف در مورد سکه و ارز نرخ‌سازی ‌کرده‌اند تا بازار را ملتهب کنند.»

برخورد با فروشندگان ارز در حالی صورت می‌گیرد که بانک مرکزی جمهوری اسلامی اعلام کرده بود که از روز شنبه گذشته «برنامه ارز تک نرخی» را به اجرا گذاشته است.

بانک مرکزی با اشاره به این‌که نرخ فروش ارز در صرافی‌ها بین ۳ تا ۵ در صد بالاتر از نرخ رسمی بانک مرکزی است، هشدار داده بود که «متخلفان مجازات خواهند شد.»

بیشتر بخوانید:

«افزایش سود سپرده بانک‌های ایران سقفی ندارد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,